Konferencje

Facebookowe nowości: przycisk „Buy” oraz Facebook Mentions – aplikacja tylko dla VIPów

Facebook nie ustaje w poszerzaniu zakresu swoich usług i aplikacji. Po pierwsze, w fazie testowej pojawiły się przyciski „Buy” („Kup”), które pozwalają na robienie zakupów bezpośrednio z poziomu Facebooka. Ponadto, pojawiła się również nowa aplikacja mobilna Facebook Mentions, jednak zwykli użytkownicy nie będą mieli do niej dostępu – jest ona kierowania jedynie do VIPów.

modify_finalKup teraz na Facebooku

Facebook wprowadza w swoje szeregi opcję e-commerce (a nawet m-commerce), dzięki której użytkownicy będą mogli dokonywać zakupów bezpośrednio z poziomu portalu czy aplikacji mobilnej. Małe i średnie firmy w USA nie muszą nawet ponosić dodatkowych kosztów za przetestowanie przycisku.
Po naciśnięciu przycisku „Buy” („Kup”) użytkownik nie będzie przekierowywany na stronę sprzedawcy, ale cały proces zakupu będzie mógł zostać sfinalizowany bezpośrednio z poziomu Facebooka. Facebook obiecuje, iż nie będzie przekazywał prywatnych danych do innych usługodawców.

Facebook Mentions

Facebook zaczynał jako zamknięty portal dla studentów college’u. Później stał się portalem otwartym dla wszystkich chętnych. Czyżby teraz nastąpił pewien powrót do korzeni? Facebook wypuścił aplikację o nazwie Facebook Mentions. Jest ona dostępna na iOS i mogą jej używać jedynie „osoby publiczne”, czyli wszyscy celebryci, dziennikarze, pracownicy rządu oraz popularnych firm. Dzięki aplikacji użytkownicy VIP będą mogli śledzić wszelkie informacje publikowane na swój temat, a także ulepszyć swój kontakt z fanami oraz przeprowadzać Q&A, czyli cykle pytań i odpowiedzi. Facebook Mentions pozwoli na lepsze zarządzanie wizerunkiem i może okazać się bardzo dobrym narzędziem do personal brandingu. Aby korzystać z aplikacji, niezbędna jest weryfikacja konta.
Źródło:
http://techcrunch.com/2014/07/17/facebook-buy-button/
https://www.facebook.com/mentions/

Udostępnij
Zobacz także