Konferencje

Fixed – aplikacja, która pomaga walczyć z mandatami

Fixed to aplikacja, która zebrała ponad 1.2 miliona dolarów. Skąd aż taki entuzjazm? Otóż dzięki niej użytkownicy mogą coraz skuteczniej walczyć z mandatami. Wystarczy zrobić zdjęcie, a aplikacja sama zdziała resztę. W dodatku, użytkownik może na tym tylko zyskać.
Główne hasło reklamowe aplikacji mówi o tym, że blisko 50% przyznanych mandatów za parkowanie zostaje anulowanych po odwołaniu się do sądu. Trzeba jednak wiedzieć, jakiej argumentacji użyć, oraz kiedy warto zaryzykować, a kiedy walka z mandatami jest równoznaczna walce z wiatrakami.
ddJedyne, co musi zrobić „ofiara” mandatu, to wykonać zdjęcie mandatu z pomocą aplikacji Fixed. Resztą zajmuje się aplikacja. Nie jest to zasługa samych algorytmów, bowiem za aplikacją stoi grupa ekspertów od parkowania i odwoływania się od przyznanych mandatów. Po zrobieniu zdjęcia, aplikacja pokazuje nam naszego „adwokata” (który nie jest jednak adwokatem w sensie prawnym), szansę na wygranie sprawy oraz ile możemy zaoszczędzić. Jeśli zdecydujemy się walczyć, wybieramy argumentację odwołania, np. zepsuty parkometr, źle ustawiony czas parkometru czy złe oznakowanie. Aplikacja przygotowuje za nas list apelacyjny. Gdzie tkwi haczyk? Musisz zapłacić Fixed 25% kwoty mandatu, jeśli dzięki aplikacji uda ci się uniknąć zapłaty pełnej kwoty. Jeśli przegrasz, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów. Jeśli uda się wygrać, zaoszczędzisz ¾ pieniędzy. Całkiem sporo, prawda?
Aktualnie aplikacja popularyzowana jest przede wszystkim w San Francisco, gdzie zasady parkowania ponoć sięgają szczytu absurdu. Na tę chwilę aplikacja filtruje ok. 1% z 28 tysięcy mandatów przyznawanych tygodniowo w San Francisco, co daje około 300 mandatów tygodniowo. Popularność Fixed ciągle rośnie. Twórcy planują ekspansję do innych miast USA, takich jak Nowy Jork, Los Angeles czy Chicago. W ciągu 2 lat Fixed chce objąć swoją działalnością 100 amerykańskich miast.
Aplikację można pobrać pod tym adresem. Niestety, na razie Polscy użytkownicy (poza Polonią w USA) nie będą mogli z niej skorzystać, ale pozostaje mieć nadzieję, że albo Fixed rozszerzy swoją działalność na skalę międzynarodową, albo znajdzie się grupa chętnych Polaków do stworzenia własnego, analogicznego projektu na polskie realia.
Źródło:
http://techcrunch.com/2014/07/24/fixed-raises-1-2-million-for-a-mobile-app-that-fights-your-parking-tickets-for-you/

Udostępnij
Zobacz także