Konferencje

Fleksy – klawiatura QWERTY na… smartwatche

Aplikacje z klawiaturami mają rzeszę wiernych odbiorców. W zeszłym tygodniu (12.06) SwiftKey zrezygnowało z opłat za swoją aplikację, a teraz konkurencyjne Fleksy prezentuje swoje możliwości względem smartwatchy. Okazuje się, że nawet na tak małym dotykowym ekranie, pisanie wiadomości jest możliwe.
Fleksy to aplikacja, dzięki której standardowa klawiatura QWERTY na naszym urządzeniu mobilnym zostaje zastąpiona przez klawiaturę Fleksy. Wyróżniają ją wygodniejsze, większe klawisze oraz zdolność do wyjątkowo trafnego przewidywania tekstu, co umożliwia więc pisanie wiadomości nawet bez patrzenia na ekran – tak przynajmniej obiecują twórcy.
Fleksy do tej pory było rozwiązaniem dedykowanym przede wszystkim na smartfony (zarówno z Androidem, jak i iOS) i tablety. Teraz aplikacja pojawia się również na smartzegarkach! Pisanie e-maili czy SMSów na malutkim ekranie smartwatcha (1.63 cala w przypadku Samsunga Galaxy Gear 2) wydaje się nierealne, ale Fleksy udowadnia, że jest ono absolutnie możliwe, co widać na filmiku promocyjnym. Twórcy zachęcają do wypróbowania aplikacji na swoim smartzegarku Samsung Galaxy Gear lub Gear 2 – instrukcja instalacji dostępna jest tutaj.

Oficjalna strona aplikacji: http://fleksy.com

Udostępnij
Zobacz także