Konferencje

Gear VR – pierwszy hełm do wirtualnej rzeczywistości od Samsunga

Samsung to producent, który do tej pory był kojarzony przede wszystkim ze urządzeniami mobilnymi i typowym RTV. Okazuje się jednak, że firma chce poszerzyć zakres swojej działalności, wkraczając w rejony wirtualnej rzeczywistości – VR. Dotychczas w tym obszarze mówiło się jedynie o Oculus Rift, tymczasem Samsung planuje wypuścić Gear VR – swój własny hełm VR.
Do sieci wyciekły właśnie zdjęcia przedstawiające samsungowskie urządzenie do wirtualnej rzeczywistości – ma nosić nazwę Gear VR. Oficjalne hełm ma zostać zaprezentowany podczas targów IFA 2014, które w tym roku rozpoczną się 9 września. Na razie możemy mówić jedynie o nieoficjalnych wyciekach informacji za pośrednictwem bloga SamMobile, jednak budzą one żywe zainteresowanie.
gearvr_630pxhedimg_sammobile
Gear VR wyróżnia się modularną budową – będzie działał tylko dzięki bezpośrednio podłączonemu do niego urządzeniu z linii Galaxy, dokowanemu w hełmie. Sam Gear VR nie posiada własnych czujników, ale korzystać będzie ze smartfonowego akcelerometru, żyroskopu i mocy obliczeniowej, aby śledzić ruch głowy użytkownika. Możemy również liczyć na wyjątkowo dobrą jakość pozyskiwanych obrazów, ponieważ Samsung może szczycić się świetnej jakości wyświetlaczami AMOLED w swoich urządzeniach – liczymy na to, że również Gear VR będzie zachwycać grafiką. W procesie tworzenia software’u do urządzenia Samsung ma współpracować z konkurencyjnym Oculus VR.
Samo Gear VR wygląda na wygodne w noszeniu, dzięki elastycznej opasce oraz wyściełanych poduszeczkach wewnątrz hełmu. Ponadto dzięki przyciskowi „see through” użytkownik będzie mógł podejrzeć, co dzieje się wokół niego w rzeczywistym świecie, bez konieczności zdejmowania hełmu, co stanowi niezaprzeczalną zaletę urządzenia.
Źródło:
http://www.sammobile.com/2014/07/08/exclusive-samsungs-virtual-reality-headset-will-be-called-gear-vr-launch-at-ifa-2014/

Udostępnij
Zobacz także