Konferencje

Global Mobile Awards 2014 – znamy zwycięzców!

W tym roku po raz dziewiętnasty wręczono nagrody Global Mobile Awards. Nagrody wręczono podczas GSMA Mobile World Congress w Barcelonie. Wydarzenie miało na celu nagrodzić najlepsze rozwiązania mobilne w skali globalnej.
Nagrody przyznano w 8 kategoriach, z której każda składała się dodatkowo z kilku podkategorii. Kategorie główne brzmiały następująco:

  1. The Connected Life Awards – Mobile w życiu codziennym
  2. Best Mobile Services – Najlepsze serwisy mobilne
  3. Social & Econominc Development – Rozwój społeczny i gospodarczy
  4. Apps of the Year – Aplikacje roku
  5. Best Mobile Handsets & Devices – Najlepsze telefony i urządzenia mobilne
  6. Best Mobile Technology – Najlepsza technologia mobilna
  7. Government Mobile Excellence Awards – Rządowe rozwiązania mobilne

Wiele z nagrodzonych rozwiązań stanowią takie, o których nie było zbyt głośno w Polsce. Okazuje się, że rynek smartfonów jednak jest mocno podzielony lokalnie i wiele rozwiązań popularnych np. w Azji, nie zyskuje rozgłosu na Zachodzie. Wielu zwycięzców danych kategorii to właśnie rozwiązania rynku Wschodniego – indyjskiego, azjatyckiego.
Najbardziej „światowymi” kategoriami okazały się Aplikacja roku i Najlepsze telefony i urządzenia mobilne. Najlepszą aplikacją rozrywkową zostało Device 6k, wyborem sędziów najlepszą aplikacją ogółem została aplikacja CityMapper.
Wyborem jury, najlepszym smartfonem roku został HTC One. Najlepszy niskobudżetowy smartfon to Nokia Lumia 520. Przyznano także nagrodę dla najlepszego feautrephone’u, czyli tradycyjnego telefonu komórkowego,  w której to kategorii zwyciężyła Nokia 105. LG zostało najbardziej innowacyjnym producentem urządzeń. Tytuł najlepszego tabletu przypadł Apple iPad Air.
W sumie przyznano ponad 30 nagród. Pełną listę zwycięzców znajdziecie pod tym adresem: http://www.globalmobileawards.com/winners-2014. Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą zwycięzców i do czerpania inspiracji. Polskie rozwiązania mobilne mogą nie poradzić sobie z konkurencją podczas Global Mobile Awards, ale najlepsi na pewno zostaną dostrzeżeni i nagrodzeni podczas kolejnych edycji Mobile Trends Awards! 🙂

Udostępnij
Zobacz także