Konferencje

Google Glass już wkrótce ze szkłami korekcyjnymi

Zapewne wielu „okularników” (do których grona zalicza się również autor tego tekstu), zastanawiało się w jaki sposób pogodzić w niedalekiej przyszłości, noszenie okularów korekcyjnych i Google Glass. Pierwsze egzemplarze testowe posiadają jedynie szkła zerowe, co ogranicza grupę docelową urządzenia do osób bez wad wzroku lub noszących soczewki.
Na szczęście internetowy gigant postanowił wyjść na przeciw ludziom z wadami wzroku i jak donosi „laptopmag.com”, nawiązał współpracę z firmą Rochester Optical. Firmy te będą współpracowały w celu zaprojektowania “korekcyjnych, modnych i sportowych szkieł” dla urządzenia Google Glass. Rochester Optical chcą mieć gotowe szkła na początku roku 2014.

Google prawdopodobnie zadba też o modny wygląd okularów.

Niedawno „New York Times” opublikował informację z anonimowego źródła, że Google rozpoczęło współpracę z Warby Parker – znanym, nowojorskim start-upem, zajmującym się projektowaniem i sprzedażą stylowych oprawek do okularów. Świadczyłoby to o tym, że Google również zależy na tym, by okulary jego produkcji wyglądały estetycznie i stylowo. A nawet jeżeli ta ostatnia informacja nie okaże się prawdą, to i tak wszystko wskazuje na to, że praca nad Google Glass idzie pełną parą.
Źródła:
http://blog.laptopmag.com/google-glass-prescription-2
http://techcrunch.com/2013/02/20/google-reportedly-in-talk-with-warby-parker-to-design-stylish-google-glass-frames/

Udostępnij
Zobacz także