Konferencje

Google Glass: nowy wymiar gier?

Google Glass to urządzenie, którego premiera wywołała wśród odbiorców mnóstwo emocji. Po początkowym szale i euforii pojawiło się jednak sporo krytycznych wypowiedzi i wątpliwości, czy okulary w ogóle będą miały zastosowanie w życiu codziennym. Obecnie pojawia się coraz więcej pomysłów na ciekawe wykorzystanie potencjału okularów. Google Glass mają szansę dostarczyć fanom gier świetnej rozrywki, konkurując z Oculus Rift.

Ingress – wirtualne portale w niewirtualnej rzeczywistości

Producenci gier szybko podchwycili pomysł na Google Glass. Jedną z gier wykorzystujących potencjał okularów jest Ingress, gra, którą obecnie możecie przetestować na swoich urządzeniach mobilnych – dostępna jest ona w sklepie Google Play. Gra wykorzystuje aktualną lokalizację gracza, rysując mapę okolicy. Wykorzystywane są rzeczywiste ulice, jednak obiekty zostają zastąpione tymi wirtualnymi, powiązanymi z grą. W okolicy więc można znaleźć portale, pola kontrolne i przedmioty ze świata gry. Głównym celem gry jest łączenie ze sobą portali w trójkątne kombinacje.

Konkurencja dla Oculus Rift?

Obecnie, aby zagrać w grę, konieczne jest zerkanie co chwilę na ekran smartfona lub tabletu. Zaadaptowanie Ingress do Google Glass mogłoby całkowicie odmienić sposób gry. Gracze mogliby poruszać się w wirtualnym świecie bez wiedzy ludzi „z zewnątrz”, a portale byłyby widoczne dzięki smart okularom, a nie ekranowi smartfona.
Google Glass mogą otworzyć drzwi do wielu ciekawych gier, gdzie świat widziany naszymi oczyma zostanie wzbogacony o elementy wirtualnej rzeczywistości. Wymaga to jednak jeszcze dużo pracy zarówno od twórców okularów, jak i od twórców gier. Tworzy to wizję ciekawej alternatywy dla Oculus Rift, gdzie zostajemy przeniesieni wyłącznie w świat wirtualny.
Macie jakieś ulubione gry, które chętnie przenieślibyście na Google Glass? Może w Waszych głowach zrodziły się właśnie nowe pomysły na takie wykorzystanie okularów Google? Podzielcie się nimi!
Oficjalna strona gry: http://www.ingress.com/
Źródło:
http://topmobiletrends.com/like-peanut-butter-jelly-google-glass-ingress-make-perfect-combination/

Udostępnij
Zobacz także