Konferencje

Google Glass zweryfikują, czy ludzie gotowi są do integracji życia z technologią – Karol Kopańko

Na Mobile Trends for Business zobaczymy się dokładnie za miesiąc – 27 i 28 maja w Krakowie. Tymczasem na kolejne „3 pytania do prelegenta” odpowiada Karol Kopańko – bloger Antyweb.pl, współpracujący z wieloma czasopismami. Interesują go przede wszystkim nowe technologie i ich wpływ na życie codzienne. W wywiadzie opowiada o tym, jaki jest związek najnowszych technologii wearables z naszą codziennością.
Która z ostatnich premier urządzeń mobilnych zrobiła na Tobie największe wrażenie?
Jeśli za premierę Google Glass liczyć 15 kwietnia, kiedy były one dostępne w ograniczonej ilości, to wybrałbym właśnie to wydarzenie. Zyskało one rangę niemalże premiery Duke Nukem Forever na rynku gier, bo choć od ogłoszenia prac minęły „tylko” dwa lata, to pierwsza fala społecznej ekscytacji zdołała już przeminąć.
Okulary Google’a będą pierwszym tak poważnym sprawdzianem dla ludzi, na to czy są gotowi do daleko idącej integracji swojego życia z technologią. Jest to poziom o wiele wyższy niż w przypadku smartfonów, bo Glass zacierają różnicę między rzeczywistością, a wirtualnością.
Gdybyś miał zostawić na swoim telefonie tylko jedną aplikację, na którą z nich padłby Twój wybór i dlaczego?
Budzik – bez niego nie dałbym radę funkcjonować śpiąc polifazowo 😉 A tak na serio to oczywiście wybrałbym przeglądarkę, bo za jej pomocą można zrobić praktycznie wszystko w sieci.
Wygłosisz prelekcję na Mobile Trends for Business. O czym będzie Twoje wystąpienie?
CES 2012 kręcił się wokół telewizorów potrafiących wespół z okularami wyświetlać obraz 3D. CES 2014 skupił się za to na wearables. Tej pierwszej technologii zawładnięcie rynkiem nie wyszło zbyt dobrze, choć swoje wsparcie ogłosił praktycznie każdy liczący się gracz. Czy tegoroczny CES okaże się grecką Pytią czy może bardziej wróżbitą Maciejem?
Oto jest pytanie, na które postaram się udzielić odpowiedzi podczas (mam nadzieję) inspirujących 30 minut w Krakowie. Opowiem, jakie biznesowe zastosowania niesie ze sobą technologia ubieralna, tak, aby gdy nadejdzie jej właściwy moment, nikt z obecnych sali nie zaspał jak Nokia w 2007 roku.

Karol Kopańko

Bloger Antyweb.pl, gdzie pisze o nowych technologiach i ich wpływie na nasze życie. Analityk Mindshare. Współpracownik Wprost, Gościa Niedzielnego i CD-Action, szef działu Felieton magazynu Magiel, gdzie uwielbia bawić się w futurologię. Student Szkoły Głównej Handlowej, wypełniający sobie czas szukaniem ciekawostek odrywających go od nauki. Kocha porywające dyskusje, ubóstwia ciekawe filmy i wciągające gry, lubi zmęczyć się grając w siatkówkę, ciężko go oderwać od trzymających w napięciu książek.

Udostępnij
Zobacz także