Konferencje
Mobile Trends

#hack4good w tym roku także w Krakowie

Cykl hackathonów #hack4good, którego celem jest pomoc organizacjom pozarządowym, w tym roku zagości także w Polsce. W Krakowie, w dniach 7-9 lutego, będą przygotowywane aplikacje desktopowe oraz na urządzenia mobilne, potrzebne polskim NGO. Dla najlepszych projektów, które powstaną podczas hackathonu, sponsorzy przygotowali nagrody.
Cykl hackathonów #hack4good został zapoczątkowany przez organizację Geeklist i w ciągu zaledwie 7 miesięcy ma miejsce już piąty raz – w najbliższy weekend odbędzie się w ponad 50 miastach na świecie jednocześnie.
Idea #hack4good opiera się na połączeniu świata technologii i NGO. Ochotnicy – programiści, projektanci UX i graficy – przygotowują aplikacje i strony, które są potrzebne organizacjom społecznym. W Polsce do akcji zgłosiły się fundacje: Mam marzenie, Unicorn, Krakowski Alarm Smogowy, Stowarzyszenie Krwiodawcy, Fundacja Czarna Owca Pana Kota, Wawelska Kooperatywa Spożywcza,  Dobra wola, The SidLab i dawca.pl.
Pomoc fundacjom i stowarzyszeniom to główny cel akcji, ale na uczestników #hack4good czekają także nagrody rzeczowe od sponsorów.
Wszystkich zainteresowanych programowaniem dla NGO zapraszamy do zarejestrowania się na http://hack4good.pl/. Uczestnicy hackathonu mają zagwarantowane posiłki oraz napoje. Osoby, które nie mogą dotrzeć do Krakowa, mogą obejrzeć streaming z eventu nie wychodząc z domu, za pośrednictwem platformy http://www.spreecast.com.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także