Konferencje

Hosting Prestashop

Sklepy internetowe cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów, którzy kochają internetowe zakupy. Obecnie wielu z nich nie wyobraża sobie braku możliwości dokonania zakupów przez internet i decyduje się tylko na tę opcję. Rynek e-commerce, a także płatności internetowe rozwijają się niezwykle dynamicznie. Dlatego dla przedsiębiorców tak ważne jest, żeby udostępniać w sieci swoje towary i usługi. Otworzenie sklepu internetowe wcale nie jest trudną sprawą. Pomocne jest do tego oprogramowanie Prestashop. Odpowiedni hosting pod Prestashop zapewni płynne i szybkie działanie sklepu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. 

1. Co to jest sklep Prestashop?

2. Sklep Prestashop – korzyści

3. Hosting Prestashop

4. Czy warto uruchomić sklep internetowy?

Co to jest sklep Prestashop?

Prestashop to jeden z najbardziej popularnych skryptów, przeznaczonych do prowadzenia sklepu internetowego. Charakteryzuje go silnie rozbudowana społeczności i wiele wtyczek, które opowiadają za dodatkowe funkcjonalności. Niejeden właściciel sklepu docenia to oprogramowanie za to, że daje wiele możliwości, a także pozwala na prostą i intuicyjną modyfikację narzędzi. Prestashop pozwala w darmowy sposób otworzyć sprawnie działający sklep internetowy. To oprogramowanie pozwala na stworzenie pełnowartościowego, w pełni funkcjonalnego sklepu internetowego. Podczas otwierania sklepu internetowego ważny jest także dobry hosting, który odpowiada za szybkość sklepu. Płynność działania Twojego sklepu wpływa bezpośrednio na zadowolenie klienta i jego decyzje zakupowe, dlatego wybierz hosting, który zapewni stałą, płynną dostępność usługi. Dlatego wybór hostingu to taka ważna sprawa. 

Sklep Prestashop – korzyści

Jakie korzyści daje posiadanie sklepu opartego o oprogramowanie Prestashop? Przede wszystkim sam system jest bardzo intuicyjny i posiada czytelny, prosty w obsłudze panel administracyjny. Jest to istotne zwłaszcza dla osób, które planują otworzyć swój pierwszy sklep internetowy. Prestashop w Polsce ma oddaną społeczność, z łatwością można znaleźć specjalistycznego fora z poradami. Dostępne jest także wsparcie techniczne, oferowane w języku polskim. Dokonywanie modyfikacji w systemie nie jest trudne, można poradzić sobie z nim samodzielnie lub z łatwością znaleźć programistę, który zna oprogramowanie i wprowadzi niezbędne modyfikacje. Prestashop posiada wiele wbudowanych funkcjonalności. Większość dodatkowych opcji jest darmowa – możesz zainstalować je według potrzeb. Oprogramowanie Prestashop jest doceniane także ze względu na swoją wysoką wydajność. Odpowiada za to wbudowany system indeksacji strony. Jeśli dodasz do tego szybki hosting, otrzymasz świetnie funkcjonujący sklep internetowy. 

Hosting Prestashop

Odpowiedni pakiet hostingowy odpowiada za szybkość działania strony ze sklepem internetowym. Zastanawiasz się, jak wybrać hosting? Warto wybrać firmę, która oferuje hosting Prestashop wraz z kompleksową migracją sklepu i poczty. Jeśli zajmą się nią kompetentni administratorzy, nie zauważysz nawet przerwy w działaniu strony. Istotne jest, żeby firma hostingowa zapewniała wsparcie techniczne. Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając hosting? Kluczowa jest lokalizacja serwerów. Tylko wykorzystanie najlepszych polskich i zagranicznych operatorów wraz z zachowaniem dostępów do punktów wymiany ruchu gwarantuje stabilne i dobrej jakości połączenie z niskim czasem dostępu do serwera. Dobry hosting dla Prestashop pomaga zoptymalizować działanie sklepu. Jest to zauważalne zarówno od strony klientów, jak i obsługi sklepu internetowego. Jedną z możliwości, o której warto pamiętać jest hosting współdzielony. Polega on na skupieniu kilku użytkowników, którzy korzystają z jednego serwera usług. Jednak dedykowany, indywidualny hosting daje nieporównywanie więcej możliwości. Przede wszystkim nie trzeba ograniczać się tylko do Prestashop. Można zainstalować także inne CMS lub skrypty PHP, podpiąć kolejne strony i domeny, które nie są sklepem internetowym. Dzięki temu, można posiadać jedną domenę ze sklepem Prestashop, a kolejne z blogiem, stroną firmową lub landingiem. 

Czy warto uruchomić sklep internetowy?

Zastanawiasz się, czy warto uruchomić sklep internetowy? Zdecydowanie tak! Wybierając oprogramowanie Prestashop możesz liczyć na prosty, intuicyjny system, który będzie stanowił solidny fundament Twojego sklepu. Warto pamiętać także o tym, żeby wybrać dobry hosting, który posiada pewne i stabilne serwery. Branża e-commerce to jedna z najszybciej rozwijających się branży. W 2020 roku zakupy w Internecie zrobiło aż 73% internautów, a ta liczba stale rośnie. Sklep internetowy można założyć niskim nakładem finansowym i czasowym, korzystając z gotowego oprogramowania Prestashop. Z tego systemu korzystają nie tylko małe i średnie przedsiębiorstwa, które dopiero zaczynają swoją przygodę z handlem. Prestashop jest wykorzystywany także przez znane firmy, które posiadają spore budżety na działalność e-commerce, ale mimo wszystko decydują się na to oprogramowanie. 

Udostępnij
Zobacz także