Konferencje
Mobile Trends

Hyperlapse: aplikacja od Instagramu pozwalająca na montownie płynnych filmów z efektem timelapse

Instagram to obecnie jeden z najpopularniejszych serwisów społecznościowych i być może najpopularniejszy serwis do publikacji zdjęć. Aplikacja prężnie się rozwija: w zeszłym tygodniu udostępniono opcję zarządzania reklamami dla reklamodawców. Teraz Instagram udostępnił aplikację Hyperlapse – służącą montowaniu filmów w techniką timelapse – w efekcie powstaje przyspieszony film nakręcony poprzez utrzymanie aparatu przez dłuższy czas w tej samej pozycji.
Użytkowników Instagrama można podzielić na dwa obozy: tych, dla których Instagram pełni rolę swoistego dziennika (lub funkcję autokreacji) oraz na tych, którzy wykorzystują artystyczny potencjał portalu, chwaląc się wyjątkowo dobrymi bądź kreatywnymi zdjęciami bądź filmami. Dla obydwu tych grup Hyperlapse może okazać się przydatny. Aplikacja pozwala na kręcenie dłuższych ujęć, które następnie zostają przyspieszone i zmontowane w efektowne wideo z efektem timelapse.
Można by pomyśleć, że przecież tego typu filmy możemy zrobić z pomocą zwykłej aplikacji kamery oraz wykorzystując programy bądź inne aplikacje do obróbki wideo. Jednak cała moc Hyperlapse tkwi w redukcji drżeń, która pozwala na płynne sfilmowanie sekwencji wideo, nawet kiedy kręcimy „z ręki”, w ruchu. Możemy kręcić podczas spaceru, jazdy samochodem, pociągiem czy lotu samolotem. Do tej pory uzyskanie tego efektu wymagało specjalistycznego sprzętu lub przynajmniej statywu – teraz nie potrzeba nic poza smartfonem i darmową aplikacją.
Aby tworzyć filmy z pomocą Hyperlapse, nie musimy zakładać nawet konta. Po uruchomieniu aplikacji natychmiast zostajemy przełączeni w tryb aparatu – za jednym dotknięciem rozpoczynamy  kręcenie. Możemy sami wybrać pożądane przyspieszenie – od jednokrotnego, do dwunastokrotnego. Po zakończeniu kręcenia możemy udostępnić nasze wideo na Instagramie.

Aplikacja już teraz dostępna jest dla użytkowników urządzeń Apple. Użytkownicy Androida będą musieli jeszcze chwilę poczekać na swoją wersję aplikacji – niestety nie wiadomo, jak długo.
Źródło:
http://blog.instagram.com/post/95829278497/hyperlapse-from-instagram

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także