Konferencje
Mobile Trends

IFTTT – If This Then That, czyli ułatwiająca życie aplikacja na Androida

IFTTT to nazwa aplikacji, której rozwinięcie to If This Then That. Służy do kodowania poszczególnych działań wg schematu “akcja – reakcja”. Dzięki tej aplikacji użytkownicy mogą łączyć poszczególne serwisy i działania w konkretne akcje, pozwalające na to, aby  nasz smartfon wykonywał wiele czynności za nas, bez naszej wiedzy (lecz za naszą akceptacją).

Niech Internet pracuje za Ciebie

Tak brzmi główna dewiza twórców aplikacji. IFTTT stosunkowo niedawno zawitało na Androida. To aplikacja, która pozwala na kodowanie różnych akcji, zakorzenionych w serwisach mobilnych. Np. jeśli ktoś otaguje nas na zdjęciu zamieszczonym na Facebooku, telefon może automatycznie pobierać takie zdjęcia na Dropboxa, udostępniać na Twitterze zdjęcia, które polubimy w aplikacji Instagram, zapisywać wyróżnione e-maile do Evernote itp.

Ponad 100 tys. proponowanych formuł

Lista formuł („recipes”) dla IFTTT wydaje się nie mieć końca – na stronie (i w samej) aplikacji możemy przeglądać formuły zakodowane przez innych użytkowników i adaptować je do swoich potrzeb,  jak i tworzyć zupełnie nowe komendy. Całą bazę przykładowych opcji znajdziecie instalując aplikację za darmo na swoim telefonie, jak i logując się na oficjalnej stronie aplikacji. Przykładowe, praktyczne zastosowania to m.in.:

  • Wycisz dźwięki, gdy telefon łączy się z firmowym WiFi
  • Włącz dźwięki, gdy wyjdziesz z biura
  • Ulubione filmy z YouTube udostępnij na Twitterze
  • Jeśli ma padać deszcz, otrzymaj powiadomienie dzień wcześniej
  • Ustaw najnowsze zdjęcie z Instagrama jako tapetę
  • Gdy pojawi się nieodebrane połączenie, automatycznie wyślij SMS o danej treści
  • Otrzymuj raport pogodowy codziennie o określonej godzinie…

…i tysiące, a w zasadzie setki tysięcy innych kombinacji. W bazie IFTTT zakodowanych jest obecnie 112 030 różnych formuł, które możemy wykorzystać, aby maksymalnie ułatwić sobie życie i aby  nasz smartfon był naprawdę smart.
unnamed
Aplikację na Androida można pobrać ze sklepu Google Play: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.ifttt.ifttt
Oficjalna strona aplikacji: https://ifttt.com/mobile
Znacie tę aplikację, czy jest to dla Was nowość? Jakie komendy jako pierwsze zapisalibyście z jej pomocą?

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także