Konferencje

Ile powinna posłużyć bateria w iPhonie?

IPhone to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów smartfonów. Większość osób z niecierpliwością czeka na kolejne premiery tego kultowego urządzenia od amerykańskiego giganta Apple. Niemniej jednak w obliczu doskonałości produktów z logiem nadgryzionego jabłuszka pojawiają się również pierwsze głosy niezadowolenia. Okazuje się bowiem, że zgodnie jako najsłabsze ogniwo smartfonów Apple wskazywana jest ich bateria. Użytkownicy skarżą się, że akumulatory bardzo szybko tracą swoją wydajność, a to z kolei oznacza kosztowną wymianę. Wobec tego warto wiedzieć, ile powinna posłużyć bateria w iPhonie.

IPhone to obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów smartfonów. Większość osób z niecierpliwością czeka na kolejne premiery tego kultowego urządzenia od amerykańskiego giganta Apple. Niemniej jednak w obliczu doskonałości produktów z logiem nadgryzionego jabłuszka pojawiają się również pierwsze głosy niezadowolenia. Okazuje się bowiem, że zgodnie jako najsłabsze ogniwo smartfonów Apple wskazywana jest ich bateria. Użytkownicy skarżą się, że akumulatory bardzo szybko tracą swoją wydajność, a to z kolei oznacza kosztowną wymianę. Wobec tego warto wiedzieć, ile powinna posłużyć bateria w iPhonie.

Jak wytrzymała jest bateria w iPhone?

Nie da się ukryć, że akumulatory w smartfonach od Apple zawsze były powodem wielu dyskusji. Choć firma zawsze dokładała wszelkich starań, by dostarczyć użytkownikom urządzenia najwyższej jakości, to jednak problematyczne baterie stawały na przeszkodzie. Wobec tego warto rozwiać wątpliwości i zastanowić się, ile powinna posłużyć nam bateria w smartfonie od Apple. Na samym wstępie warto zaznaczyć, że nie ma baterii niezniszczalnych. Każda z biegiem czasu będzie traciła swoją wydajność, a to z kolei osłabi działanie urządzenia. Zgodnie z tym co określili producenci iPhone’ów, akumulatory zachowują pełną pojemność do 700 cykli ładowania. Czy to dużo? To dość wątpliwe biorąc pod uwagę fakt, że często ładujemy nasze smartfony kilka razy dziennie i nigdy do pełna. Wobec tego samoistnie przyczyniamy się do tego, że żywotność akumulatora zostanie zmniejszona. Niemniej jednak 700 pełnych cykli ładowania daje nam około 2 lata. Wobec tego zgodnie z założeniem bateria w smartfonie powinna posłużyć nam przez cały ten okres. Oczywiście po jego upływie jej wydajność będzie stopniowo spadała, a finalnie i tak będziemy musieli wymienić ją na nowy model.

W jaki sposób przyczyniamy się do obniżenia żywotności baterii w iPhone?

Użytkownicy smartfonów nie dbają zbytni o akumulatory. Przypomnijmy, że bateria ma wytrzymać 700 pełnych cykli ładowania. Niemniej jednak nie stosujemy się do tych zaleceń. Często ładujemy telefony „na styk”, żeby wystarczyło im energii na konkretna chwilę. W ten sposób jednak przyczyniamy się do obniżenia wydajności baterii. Prawdą jest, że powinna być ona naładowana do pełna, a następnie rozładowana do około 10%, by podłączyć ją ponownie do zasilania. Kolejnym faktem jest to, że nie korzystając np. z trybu oszczędzania energii, czy pozostawiając w tle całą masę otwartych aplikacji, również przyczyniamy się do tego, że rozładowuje się ona znacznie szybciej. W ten sposób znacznie zwiększamy częstotliwość ładowania i skracamy życie naszego akumulatora. Choć prędzej czy później wymiana baterii w iPhone będzie nieunikniona, to jednak dbając o nią w odpowiedni sposób, można sprawić, że rzeczywiście posłuży nam ona przez około 2 lata.

Tekst Partnera: AppleHome – Serwis iPhone w Warszawie

Udostępnij
Zobacz także