Konferencje

Infografika: Rok 2017 rokiem video marketingu?

O rosnącej popularności video przekonujemy się na każdym kroku. Firma HighQ stworzyła kolejną już infografikę na ten temat, zatytułowaną 2017: The Year of Video Marketing. Z zaprezentowanych na niej informacji dowiadujemy się jak istotną rolę w Internecie pełnią materiały video (również na urządzeniach mobilnych).
Zebrane przez HighQ dane zaktualizowano o parę nowych informacji w stosunku do zeszłorocznej infografiki, dotyczącej tego samego tematu.

Do 2017 roku materiały video będą stanowić 74% całego ruchu w Internecie.

Już teraz, w ciągu jednego miesiąca do Internetu trafia więcej materiałów video niż wyprodukowano do telewizji w ciągu trzech ostatnich dekad. Materiały te mają też spore grono odbiorców Według badań, ponad 3/4 ludzi ogląda video internetowe każdego tygodnia, a ponad połowa (55%) codziennie.

Oglądamy na tabletach, smartfonach

Aż 1/3 użytkowników tabletów każdego dnia ogląda za ich pośrednictwem około godzinę materiałów video. Z kolei 28% właścicieli smartfonów ogląda na nich filmy przynajmniej raz dziennie.

I w mediach społecznościowych

Na Facebooku zarejestrowało się na obecną chwilę około 1,8 miliarda użytkowników. Około 500 milionów z nich codziennie ogląda video zamieszczane w tym serwisie społecznościowym. Około 85% tych materiałów wyświetlane jest jednak bez włączania dźwięku. Wrażenie robią także wyniki Snapchata, na którym codziennie oglądane jest około 10 miliardów treści video. Mimo wydawałoby się dominującej formy tekstowej w tyle nie pozostaje Twitter. 82% użytkowników tej platformy ogląda na niej filmy.

Kadry kierownicze też korzystają z video

Materiały video wybierane są również w firmach przez pracowników wyższego szczebla. Filmiki powiązane ze swoją pracą ogląda 75% kierowników. Natomiast 59% członków kadr kierowniczych preferuje otrzymywać informacje na stronach internetowych w formie video.
Prawie wszystkie firmy (96%) z sektora Business two Business w ciągu następnego roku planują wykorzystywać filmy internetowe.

Czy video marketing jest skuteczny?

Aż 69% pracujących w marketingu i sprzedaży używało już video marketing w celach biznesowych, a 31% planuje to zrobić. Posiadanie własnych materiałów video okazuje się również powodem do dumy. Ponad 80% ludzi eksponuje takie treści na stronach swoich firm.
Najczęściej tego typu materiały wykorzystywane są do internetowego marketingu, zwiększenia sprzedaży lub do prowadzenia komunikacji. Jeśli chodzi natomiast o ich efektywność to 52% marketingowców wierzy, że video zwiększa świadomość marki (52%), generuje leady sprzedażowe (45%) oraz zaangażowanie klientów w sieci  (42%).
Wszystkie omówione wyżej informacje przedstawiono na poniższej infografice. Odsyłam także do artykułu poświęconego jej zeszłorocznej wersji.
 
video-marketing-2017
 
 
Źródło:
www.highq.com
www.statista.com
Zdjęcie:
www.pexels.com

Udostępnij
Zobacz także