Konferencje

Infografika: 50 faktów o WhatsApp – aplikacji bijącej rekordy popularności

Za sprawą smartfonów SMSy stanowią coraz bardziej wymarłą formę komunikacji, zastąpione przez mobilne komunikatory – aplikacje takie jak Facebook Messenger czy WhatsApp (który również należy do facebookowej rodziny odkąd Facebook postanowił zakupić WhatsApp za 19 mld dolarów). Aplikacje społecznościowe dominują na naszych smartfonach. WhatsApp należy do grona 10 najszybciej rozwijających się aplikacji z tej kategorii. Co ciekawe, WhatsApp zawdzięcza swoją popularność jedynie funkcjonalności aplikacji, albowiem firma nie zainwestowała ani dolara w swoją strategię marketingową, która w zasadzie… nie istnieje.
Do kwietnia tego roku (czyli w 6 lat od jej powstania) aplikacja zgromadziła ponad 800 milionów aktywnych użytkowników i coraz bardziej zbliża się do przekroczenia magicznego progu miliarda użytkowników. WhatsApp ma się świetnie, mimo tego, że nie inwestuje w marketing – nie znajdziemy w niej reklam ani opcji dodatkowych zakupów czy dopłat. Sama opłata $1 rocznie od każdego z użytkowników zapewnia firmie solidne dochody zespołowi firmy, który liczy 55 osób.
Poniżej znajdziecie 10 najciekawszych statystyk dotyczących tej aplikacji:

  1. 1 miejsce to lokata, jaką zajmuje WhatsApp wśród komunikatorów pobieranych na urządzenia mobilne.
  2. 5 miejsce natomiast zajmuje WhatsApp w rankingu najczęściej pobieranych aplikacji na Androida.
  3. $10 miliardów – taką kwotę zaoferowało Google za WhatsApp, jeszcze zanim Facebook zaproponował swoją cenę $19 mld.
  4. $17 miliardów wynosił roczny budżet NASA za rok 2014. Wartość WhatsApp wynosi więcej, niż ta kwota.
  5. 75% ogółu wiadomości wysyłanych za pomocą komunikatorów, to wiadomości pisane w WhatsApp.
  6. 1 milion nowych użytkowników rejestruje się codziennie w  aplikacji.
  7. 386 milionów dolarów ma według szacunków Forbesa ma stracić przemysł telekomunikacyjny w latach 2012-2018 przez rosnącą popularność komunikatorów takich jak WhatsApp.
  8. 10% użytkowników WhatsApp to Hindusi, którzy równocześnie stanowią najliczniejsze grono użytkowników aplikacji.
  9. 27% selfie udostępnianych w mediach społecznościowych to te wysyłane za pośrednictwem WhatsApp.
  10. 40% rozwodów we Włoszech to te, w których dowodem zdrady są wiadomości wysyłane za pośrednictwem WhatsApp.

Na infografice przygotowanej przez Shop On Less zamieszczono również kilka ustawień i tricków, które mogą okazać się przydatne dla użytkowników aplikacji. Znajdują się w niej informacje między innymi o tym, jak zrobić kopię roboczą czatów, wyłączyć znaczniki przeczytanych wiadomości czy ukryć profil bądź status. Jednak jedną z najciekawszych opcji jest możliwość darmowego przedłużenia używania WhatsApp. Pierwszy rok korzystania z aplikacji jest darmowy, drugi kosztuje 1 dolara. Jednak, jeśli komuś żal nawet tej kwoty, wystarczy usunąć swoje stare konto w ustawieniach, a następnie założyć nowe – można używać dokładnie tych samych danych, a WhatsApp i tak zapewni kolejny rok darmowego użytkowania aplikacji.
Komunikator ciągle rośnie w siłę, przy w zasadzie minimalnym nakładzie sił i – przede wszystkim – kosztów. Okazuje się, że wyjście użytkownikom naprzeciw i zaoferowanie im maksimum funkcjonalności za minimalną cenę (lub za darmo), bez irytujących reklam i nagabywania do zakupów w aplikacji może przynieść znacznie większe korzyści, niż stosowanie tym podobnych praktyk.

infografwhatsapp
Źródło:
http://www.shoponless.com/all-about-whatsapp/

Udostępnij
Zobacz także