Konferencje

Infolet i Softhis łączą informatyczne siły

Firma outsourcingowa Infolet, działająca w branży IT zakupiła pakiet udziałów w software house Softhis – krakowskim dostawcy dedykowanych rozwiązań informatycznych, który w najnowszej edycji raportu Deloitte Technology Fast 50 2013 został uznany za najszybciej rozwijająca się polską firmę technologicznie innowacyjną.
Głównym celem przedsięwzięcia jest zaoferowanie klientom szerszego zakresu usług na wyższym poziomie. Połączone siły umożliwią współpracę projektową, wykorzystanie know-how, a przez to realizację znacznie większych i skomplikowanych zadań – wdrożeń IT łączonych z technologiami mobilnymi oraz wsparcie w zakresie projektowania nowoczesnych interfejsów.
Infolet jest polską firmą, która od 2005 roku współpracuje z globalnymi korporacjami, firmami o zasięgu europejskim i oczywiście klientami z Polski. Zatrudnia ponad 70 pracowników o różnej specjalizacji, którzy realizują projekty dla branż telekomunikacyjnej, nowoczesnych mediów, lotnictwa oraz finansów/bankowości. Z Infolet pracowało dotychczas prawie 500 informatyków. Działalność Infolet to m.in. outsourcing teamów IT, tworzenie i rozwój oprogramowania, usługi build-operate-transfer, HR oraz własne produkty informatyczne. W kwietniu 2013 firma powołała do życia Fundację Infolet – Młodzi w IT, której głównym celem statutowym jest wsparcie finansowe, rozwój, a także kształcenie młodzieży w zakresie informatyki i programowania.
Również w 2005 roku powstał krakowski software house Softhis. Firma działa na rynku rozwiązań informatycznych skupiając się na realizacji dedykowanych wdrożeń typu CRM, ERP, aplikacji webowych, mobilnych oraz projektowaniu interfejsów. Firma pracuje dla klientów z Polski i USA oraz angażuje się w kooperację z Akademią Górniczo – Hutniczą i Politechniką Poznańską. Jest patronem Polskiego Stowarzyszenie Sztucznej Inteligencji. Ranking Deloitte Technology Fast50 CE skupiający najszybciej rozwijające się firmy technologicznie innowacyjne, uplasował Softhis w 2013 roku na 1 miejscu w Polsce i 3 w Europie Środkowej. Spółka jest również laureatem konkursu Innovator Małopolski 2013 organizowanego przez Politechnikę Krakowską.

Udostępnij
Zobacz także