Konferencje

ING umie w realtime marketing – koncert Paliona w Roblox

Ostatnio gracze postanowili zainspirować starszych kolegów marketerów. Msze święte czy posiedzenia sejmu w grze Roblox pokazały siłę wydarzeń cyfrowych w grach. ING stworzyło nawet miasto w Robloxie. Z okazji 2 sezonu organizuje pierwszy koncert w Polsce w grze! Już 4 lutego youtuber Palion wystąpi przed nastoletnimi graczami w swojej animowanej wersji.

Przy opisywaniu „State of Mobile 2023”, zauważyliśmy, że w skali globalnej czas spędzany na grach Creative Sandbox wzrósł o 25 proc. r/r. To jedna z kategorii gier, w której użytkownicy spędzają swojego czasu najwięcej!

Do tej kategorii zaliczamy Minecrafta i Robloxa.

Ostatnio Roblox cieszył się ogromnym zainteresowaniem, po tym jak młodzi użytkownicy zaczęli w nim organizować różne eventy. Większość z nich na poważnie podchodziła do całego „protokołu”. Msze święte miały nawet własne czytania, a posiedzenia sejmu dotrzymywały wszelkiej procedury. W mediach zawrzało, choć większość oceniła to zjawisko bardzo pozytywnie.

ING robi marketing dla młodych!

Nie dość, że wejściówki są za darmo, gwiazda dobrze dobrana, to i medium bardzo ciekawe. ING Bank Śląski poszedł w stronę upodobań bardzo młodych użytkowników. Banki skłaniają się w stronę coraz młodszych odbiorców, pozycjonując się w ich umysłach, co w przyszłości pozwoli im odciąć kupony w postaci lojalnego klienta.

Konta dla dzieci i młodych, edukacja finansowa i kampanie dla rodziców mogą nie wystarczać. ING pokazuje, że działania marketingowe można też skierować bezpośrednio do swojej grupy docelowej, bez względu na jej wiek. To także komunikat, że nie tylko produkty są ważne. Rozrywka również może spełniać cele wizerunkowe.

Pierwszy koncert w Roblox w Polsce! 

Wszyscy w Mieście ING mogą bujać się w rytmie muzyki Paliona. To popularny YouTuber, który nagrywa piosenki i teledyski. Ostatnio wypuścił utwór, „Zielone 2”, który w ciągu miesiąca od premiery odtworzono na YouTube ponad 5 mln razy. Jego najpopularniejszym utworem jest piosenka „Zielone”, którą odtworzono ponad 22 mln razy. Jedyne co nas zastanawia, to czy odbiorcy tej muzyki mają faktycznie między 13 a 17 lat.

Jeśli chcesz wejść do Miasta ING w Roblox, możesz odebrać darmowe wejściówki w kiosku i sprawdzić jak wygląda stadion, na którym zagra!

Koncept wpisuje się w strategię metawersową banku

ING idzie za trendami, w myśli których kluczowe jest uatrakcyjnienie doświadczeń klienta (CX). Bank nie jest odosobniony na tej drodze. Marki, takie jak Gucci czy Spotify, już zgłosiły swoją chęć pojawienia się w najpopularniejszych platformach metavers, z czego prym wiodą obecnie światy gier wideo, takie jak Roblox właśnie czy Fortnite. Oczywiście gry to nie wszystko, a do wyboru mamy jeszcze inne wirtualne światy, takie jak The Sandbox, Decentraland czy Meta Horizons. Te cieszą się dużym zainteresowaniem amerykańskich spółek inwestycyjnych, czego największym przykładem jest finansowy gigant światowy, czyli JP Morgan.

– Metaverse jest intensywnie rozwijającą się koncepcją łączenia świata wirtualnego z rzeczywistym. Coraz więcej nastolatków rozwija swoje pasje właśnie w wirtualnych światach – spędzają czas ze znajomymi, tworzą, bawią się i uczą. Miasto ING jest miejscem, które powstało, aby łączyć wszystkie te obszary – uczyć dzieci dobrych nawyków w finansach, ale też dostarczyć im wspólnie przeżywanej rozrywki. Możliwość rozwijania swoich pasji jest ważna dla 46 proc. młodych ludzi, a słuchanie muzyki to codzienność aż 77 proc. nastolatków. Dlatego zaprosiliśmy do współpracy znanego artystę Paliona, idola nastolatków, którego koncert będzie wstępem do kolejnej odsłony edukacyjnej gry „Miasto ING” – mówi Barbara Pasterczyk, Dyrektor Banku odpowiedzialna za komunikację marketingową w ING Banku Śląskim.

source: media.ing.pl

Udostępnij
Zobacz także