Konferencje

Innowacyjna aplikacja mobilna w MOCAK Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie

Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie MOCAK przygotowało aplikację mobilną, która ułatwi zwiedzającym zaplanowanie wizyty w Muzeum oraz będzie spełniać funkcję przewodnika po ekspozycji. Pierwszą wystawą, którą  można poznać w ten sposób, jest Zbrodnia w sztuce.
Wszystkie prace prezentowane na ekspozycji można znaleźć w aplikacji, a dla kilkudziesięciu z nich zostały przygotowane dodatkowe informacje i zdjęcia. Interaktywna mapa ułatwi poruszanie się po budynku Muzeum. Nawigacja odbywa się za pomocą kodów QR oraz innowacyjnych urządzeń HG Beacon, dzięki którym użytkownik, zbliżając się do danej pracy, otrzymuje powiadomienie z dodatkowymi informacjami na jej temat. (Urządzenia komunikują się ze smartfonami wyposażonymi w Bluetooth 4.0 oraz system Android w wersji 4.3 lub wyższej).
Za pomocą aplikacji można także dowiedzieć się o nowych wystawach i wydarzeniach, sprawdzić ceny biletów, godziny otwarcia oraz uzyskać inne przydatne informacje. Aplikacja jest dostępna w języku polskim oraz angielskim. Jako pierwsi będą mogli korzystać z niej właściciele urządzeń mobilnych wyposażonych w system Android. W drugiej połowie maja dostępna będzie również wersja dla systemu iOS, natomiast w pierwszej połowie czerwca dla systemu Windows Phone.
Platformę Synerise wraz z urządzeniami HG Beacon, na której oparta jest aplikacja mobilna, przygotowała firma HG Intelligence S.A.
Więcej informacji na http://mocak.pl/innowacyjna-aplikacja-mobilna-dla-zwiedzajacych

Udostępnij
Zobacz także