Konferencje

iOS 7 nareszcie dostępny! Prezentujemy największe zmiany w systemie operacyjnym

Wczoraj wieczorem ukazała się  najnowsza wersja systemu operacyjnego od Apple –  iOS 7. To ponoć najbardziej rewolucyjna aktualizacja od czasu pierwszej wersji systemu z roku 2007, a przynajmniej tak twierdzi Wall Street Journal.
W tej wersji systemu operacyjnego pojawiło się mnóstwo zmian. Przemianie uległ wygląd, interface, powiadomienia, skrzynka e-mail oraz wiele z aplikacji i funkcji telefonu. Poniżej prezentujemy najbardziej innowacyjne zmiany w iOS 7.

Wygląd

Wygląd uległ sporym zmianom, które widać już od ekranu blokady. Zmieniona została typografia, paleta kolorów i wygląd poszczególnych ikon. Na ekranie blokady można zobaczyć nowe powiadomienia.

Control center

„Control center” to menu, które wyciągamy przesunięciem palca od dołu ekranu. Dzięki niemu łatwo można będzie sterować regulacją głośności, jasności, a także muzyką czy połączeniami Wi-Fi, a więc wszystkimi najczęściej używanymi funkcjami iPhone’a.

Aparat i galerie

Inną nowością jest oprogramowanie aparatu, bowiem zintegrowano w nim filtry, które znamy z aplikacji Instagram. Ponadto można m.in. grupować zdjęcia w albumy na podstawie daty i miejsca wykonania zdjęcia. Również łatwiej będzie można dzielić się wykonanymi zdjęciami ze znajomymi.

Safari

Ulepszona została także przeglądarka internetowa Safari. Zniknęły z niej ograniczenia w ilości otwartych zakładek, a manewrowanie pomiędzy otwartymi stronami ma być łatwiejsze. Zmianom uległ także interfejs przeglądarki.

AirDrop

AirDrop to usługa, dzięki której łatwo możemy wymieniać się ze znajomymi plikami za pośrednictwem Wi-Fi. Do tej pory opcja dostępna była jedynie na iMac’ach, teraz będzie obecna także na iPhone’ach.

Siri

Siri, czyli wirtualny, głosowy asystent, będzie mógł teraz przemawiać męskim głosem, a jego wiedza wzbogacona będzie o tą z bazy Wikipedii i Twittera.

AppStore

Ulepszeniom uległ także AppStore, który zapewni użytkownikom łatwiejsze wyszukiwanie, wykorzystujące m.in. geolokalizację. Zmianie uległ także jego wygląd. Ponadto aplikacje mają aktualizować się automatycznie, bez konieczności ręcznego potwierdzania każdej aktualizacji.

iTunes Radio

iTunes Radio to kolejna nowość, dzięki której można będzie za darmo słuchać muzyki. Niestety, będzie ono dostępne jednie w Stanach Zjednoczonych.

Multi-tasking

Kolejną znaczącą zmianą jest multi-tasking, czyli wielozadaniowość. Ma on działać bez żadnych ograniczeń i ma nie mieć wpływu na żywotność baterii.

Integracja z samochodem

Urządzenia z iOS 7 mają również sprawniej integrować się z poszczególnymi modelami samochodów. Ta nowa opcja nosi nazwę iOS in the Car. Kierowcy będą mogli w pewnym stopniu korzystać ze smartfona poprzez ekran na desce rozdzielczej.
Nowy system operacyjny działa na następujących urządzeniach: spośród smartfonów – iPhone 4, iPhone 4S oraz iPhone 5, ponadto także na iPadach trzeciej i czwartej generacji, na iPadzie mini oraz na iPodzie piątej generacji. Według statystyk, już w 12 godzin po premierze iOS 7, był on już zainstalowany na 1/4 wszystkich urządzeń, na których ta aktualizacja była dostępna.

Udostępnij
Zobacz także