Konferencje
Mobile Trends

iPhony opanowały amerykański Kongres

Statystyki przeprowadzone wśród członków Izby Reprezentantów amerykańskiego Kongresu wykazały, że znaczna większość z nich korzysta z iPhone’ów. Zdominowały one smartfony BlackBerry czy nawet te z systemem Android.
Badania zostały przeprowadzone przez NBC, przy okazji premiery iPhone’a 5S. Telewizja zapytała rządzących państwem o smartfony, jakich używają. Odpowiedzi udzieliło aż 88% członków Izby. Okazało się, iż 58% z nich używa właśnie iPhone’a. Co ciekawe, na drugim miejscu znalazł się BlackBerry z wynikiem 23%. Smartfonów z Androidem używa jedynie 4% reprezentantów.
Nie widać wyraźnych różnic pomiędzy Republikanami i Demokratami. Ci pierwsi nieco częściej używają smartfonów od Apple, podczas gdy Demokraci częściej sięgają po BlackBerry. Czyżby to zasługa prezydenta-demokraty, Baracka Obamy, który swego czasu dość mocno manifestował swoją sympatię dla tej marki?
Mały udział smartfonów z Androidem może mieć wiele powodów. Być może to kwestia braku zaufania do zabezpieczeń systemu? Większość Amerykanów używa właśnie smartfonów z Androidem, ale jak widać Kongres woli inne systemy operacyjne.  Ta sytuacja może jednak wkrótce ulec zmianie, ponieważ BlackBerry boryka się z coraz większymi problemami na rynku.
meet-the-press-congress-iphone-1_560
Źródło:
http://www.theverge.com/2013/9/22/4760038/us-house-members-overwhelmingly-use-iphones-over-blackberry-or-android
Zdjęcie:
Syda Productions © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także