Konferencje

Jak biegać z telefonem i gdzie go schować? Kilka praktycznych wskazówek

W dzisiejszych czasach można zauważyć, że coraz bardziej popularnym trendem staje się regularne bieganie. Nie ma w tym zazwyczaj nic złego – ruch to zdrowie, a w dzisiejszych czasach opanowanych przez siedzący tryb życia tym bardziej warto jest uprawiać jakikolwiek sport. Jednak owe czasy są opanowane również przez nowe technologie, a zwłaszcza smartfony. Bez smartfona człowiek czuje się jak bez ręki, a bieganie z nim nie jest zbyt wygodne. Jak sobie z tym poradzić?

Bieganie z telefonem w ręku

Najczęściej odzież do biegania nie oferuje żadnych kieszeni, dlatego kiedy ktoś chce zabrać ze sobą urządzenie, musi przygotować się na bieganie z telefonem w ręku. Nie jest to najbardziej wygodne rozwiązanie, chyba że ktoś faktycznie uprawia bieganie z telefonem w celu podziwiania świata i robienia zdjęć ciekawym miejscom – i takich osób nie brakuje! Swoją drogą to bardzo ciekawe zajęcie, a bieganie jest idealnym sposobem na poznawanie ciekawych miejsc w swoim regionie. Tym bardziej bieganie jest cudownym rozwiązaniem dla osób, które dużo podróżują. Poznając nowe miejscowości warto jest biegać codziennie, żeby poznawać nowe rzeczy. Kiedy jednak robienie przystanków co kilka minut i robienie zdjęć nie jest Twoim sposobem na bieganie – lepiej jest umieścić telefon w bezpiecznym miejscu.

Bieganie z telefonem w kieszeni

Oczywiście, zawsze można się zaopatrzyć w odzież biegową, która kieszenie posiada. Warto jednak zaznaczyć, żeby owe kieszenie nie były zbyt pojemne. Fakt, dzisiejsze smartfony są duże, jednak w większej kieszeni będą ciągle się przesuwały i obijały o ciało biegacza. Wybierając się do sklepu sportowego i mierząc ubrania należy sprawdzić, jak do tego ma się telefon. Jednakże nadal bieganie z telefonem w kieszeni może nie być optymalnym rozwiązaniem. Dlaczego? Człowiek podczas wysiłku fizycznego znacznie się poci. Urządzenie elektroniczne, takie jak telefon będzie narażone na wilgoć. Można sobie z tym oczywiście poradzić. Warto jest z tego względu zaopatrzyć się w np. spodnie lub koszulkę z wodoodporną kieszenią. Bardziej „domowym” sposobem jest umieszczenie telefonu w woreczku strunowym, jednak to rozwiązanie jest niewygodne, jeżeli chciałbyś mieć szybki dostęp do swojego smartfona.

Etui do biegania

Tego typu produkty są znacznie praktyczniejsze. Przede wszystkim nie trzeba zaopatrywać się w profesjonalną odzież, która ze względu na samą tylko kieszeń będzie znacznie droższa. Standardowe etui do biegania można zakupić za mniej więcej 15 złotych. Oczywiście lepsze modele mogą przekroczyć ceną 100 zł, jednak będą także więcej oferowały.
Etui do biegania przede wszystkim jest lepszym rozwiązaniem, niż bieganie z telefonem w ręku, ponieważ zapewni odpowiednią ochroną przed deszczem. Dodatkowo dostęp do niego jest bardzo prosty. Warto wiedzieć, że etui do biegania zakłada się najczęściej na ramię, czasami na nadgarstek. Lepsze modele pozwalają na obsługę smartfona poza samym etui – jednocześnie nadal oferując wodoodporność. Warto jest postawić na etui z odblaskowymi elementami, a także diodami LED – dzięki temu biegacz zawsze będzie widoczny na ścieżce, poboczu itd., a trzeba wiedzieć, że bez odblasków w ciemnych miejscach łatwo o mandat.

Udostępnij
Zobacz także