Konferencje

Jak często robimy zdjęcia smartfonem

Aparat w smartfonie jest już jego nieodłącznym elementem. Każdego dnia robimy zdjęcia i dzielimy się nimi w mediach społecznościowych, przesyłamy zdjęcia z miejsca, gdzie akurat jesteśmy, nie wspominając już o selfie, które stało się naszą codziennością. Kto i jak często korzysta z aparatu w smartfonie – zbadaliśmy w badaniu Mobience.
Robienie zdjęć oraz korzystanie z galerii jest domeną kobiet – średnio w tygodniu korzystają z aparatu przez 5 minut i 27 sekund, a mężczyźni tylko 3 minuty i 6 sekund. Jeszcze więcej czasu w tygodniu poświęcamy na oglądanie zdjęć 9 minut i 18 sekund, podobnie jak w przypadku aparatu, to kobiety więcej czasu poświecają na przeglądanie zdjęć – 11 minut i 26 sekund, a mężczyźni – 7 minut i 16 sekund.
– Zgodnie z zasadą, że najlepszy aparat to ten, który masz ze sobą, ponad połowa użytkowników smartfonów aktywnie korzysta z tej funkcjonalności. Dane, które uzyskujemy o użytkownikach mobile’u dzięki aplikacji badawczej Mobience pozwalają nam poznać zachowania i sposób korzystania z aplikacji czy funkcjonalności smartfona. Zestawienia różnych aplikacji z udogodnieniami jak budzik, – z którego korzysta 59% posiadaczy smartfonów i aparatu (58%) pokazuje, że smartfon zastępuje wiele innych urządzeń wykorzystywanych do tej pory – mówi Artur Zawadzki, Business Development Director w Spicy Mobile.
Średnio korzystamy z aparatu od 1 do 3 dni w tygodniu, dłużej w dni robocze niż w weekendy, a najczęściej robimy zdjęcia w godzinach 12:00 – 20:00.
Zrobione zdjęcia chętnie przekazujemy znajomym. Z jakich aplikacji korzystamy najczęściej? WhatsApp, Kik, Skype, SnapChat, Facebook Messenger, Twitter – to ranking najbardziej popularnych aplikacji według serwisu Techradar.com.
Dane wykorzystane w materiale pochodzą z badania Mobience, z okresu 9-15 lutego 2015, N=1994.
Mobience Aparaty
Zdjęcie:
Martinan © Więcej zdjęć na Fotolia.pl

Udostępnij
Zobacz także