Konferencje

Jak odnaleźć się w chaosie ofert bankowych?

W dzisiejszych czasach sukces branży finansowej leży zarówno po stronie oferty, jak i rozwiązań cyfrowych proponowanych przez bank. Mimo bardzo rozbudowanych propozycji, jakie dają nam banki, doświadczenia użytkownika w odbiorze strony internetowej czy aplikacji mobilnej to bardzo ważna kwestia. Dzięki dynamicznemu rozwojowi usług bankowości elektronicznej, otwierając konto bankowe, zyskujemy znacznie więcej profitów, niż tylko dostęp do „zwykłego” rachunku bankowego.

Jak odnaleźć się w coraz bardziej rozbudowanej ofercie banków?

Banki posiadają coraz bardziej rozbudowaną ofertę usług, jak więc odnaleźć się w tym chaosie nadmiaru informacji? Możemy analizować krok po kroku oferty, dzwonić na infolinię i spędzać godziny przed komputerem, lub skorzystać z bardzo przydatnego narzędzia, jakim jest RankingKont.pl. Z jego pomocą mamy możliwość, porównania ofert zarówno kont osobistych, firmowych, studenckich, oszczędnościowych, kredytowych, darmowych kont, jak i promocji bankowych. Strona jest bardzo intuicyjna, od razu po wejściu za pomocą menu głównego możemy sprawdzić interesujący nas ranking.  Dla przykładu wybraliśmy ranking kont osobistych. Po kliknięciu wyświetla się uporządkowana hierarchicznie lista banków z obecnego miesiąca. Ukazane mamy, najważniejsze opłaty takie jak: koszty prowadzenia rachunku, opłaty za kartę płatniczą i bankomat, oraz podane szczegóły jak uniknąć opłat. Z tego miejsca możemy, od razu przejść do zakładki otwórz konto – która przenosi nas do strony wybranego banku lub  kliknąć  więcej informacji, aby sprawdzić więcej szczegółów o banku, który nas zainteresował. Znajdziemy tu zestawienie, uwzględniające wiele czynników, które wpływają na ocenę rachunku – w tym jakość usług bankowości internetowej i mobilnej.

Mobilne aplikacje banków!

Portal rankingkont.pl, doskonale wie, jak ważna jest kwestia mobilności w usługach bankowych. Coraz więcej klientów, zamiast tradycyjnej strony internetowej korzysta z aplikacji.  W swoim rankingu twórcy serwisu wzięli pod uwagę takie aspekty jak:

  •         Ocena gwiazdek zarówno w systemie Android, jak i w iOS
  •         Podstawowe funkcjonalności
  •         Dodatkowe udogodnienia, takie jak np. płatność za bilety komunikacji miejskiej czy autostrady, chatboty itp.

Ze strony mobilnej, cieszymy się, że pomyślano o uwzględnieniu takich rzeczy w rankingu, lecz jest to podstawowa analiza. W rankingu przydałoby się uwzględnić, chociażby kwestię dostępności aplikacji dla osób początkujących w używaniu bankowości, użyteczności, czy aspekty wizualne.
Jeżeli zastanawiacie się jaki bank wybrać, ta darmowa strona, na pewno ułatwi Wam podjęcie decyzji. Sprawdzanie stanu konta, robienie przelewów to dla nas codzienność. Przed wyborem banku, proponujemy zapoznać się czy na pewno opcja mobilna spełnia Wasze oczekiwania.
Sprawdźcie sami, na jakiej pozycji znajduje się Wasz bank, z którego korzystacie. Może warto rozważyć inną opcję?

Udostępnij
Zobacz także