Konferencje

Jak wybrać najlepszy power bank?

Telefon bywa nam potrzebny w różnych sytuacjach. Używamy go w pracy lub w domu, do wykonywania szeregu obowiązków biznesowych, dla rozrywki lub jako poręczną i praktyczną nawigację, którą mamy zawsze w kieszeni. Niemal każdemu z nas zdarzyła się też sytuacja, gdy w najmniej odpowiednim momencie telefon po prostu się rozładował. Co wtedy zrobić? Rozwiązaniem trudnej sytuacji mogą być power banki.
Na rynku jest dostępnych wiele modeli, o rozmaitych parametrach technicznych. Jak wybrać najlepszy, który zawsze pomoże naładować smartfona w terenie? Kilka wskazówek zamieścimy poniżej. Zapraszamy do lektury.

Pojemność baterii a ładowanie za pomocą power banków – na co zwracać uwagę?

Podstawowym parametrem, który należy sprawdzić, gdy kupujemy power bank jest pojemność naszego telefonu. To od niej bowiem zależy, jakiej pojemności power bank do smartfona powinniśmy nabyć.
Pojemność telefonów dostępnych na rynku jest bardzo zróżnicowana. Potrafi wahać się od 1000 mAh aż do 4000 mAh. Gdy dowiemy się, jak duża jest pojemność naszego telefonu, będziemy w stanie lepiej dobrać do niego power bank.
Trzeba tylko pamiętać o pewnej kwestii, czyli o stratach energii, które są zawsze nieuniknione. Należy je uwzględnić przy wyborze urządzenia do ładowania, żeby się niemiło nie rozczarować, gdy z pomocą power banku o pojemności 12 000 mAh naładujemy nasz telefon (3400 mAh) tylko dwa razy. Najlepszym rozwiązaniem jest wybieranie modeli, które mają pojemność przynajmniej trzykrotnie większą niż smartfon.

Nie tylko telefon – przemyślane zakupy

Nowoczesna technologia to nie tylko telefony. Coraz chętniej korzystamy z innych urządzeń mobilnych. Warto o tym pamiętać i zastanowić się, czy będziemy używali power banku wyłącznie do ładowania telefonu, czy dodatkowo na przykład też tabletu, laptopa lub aparatu fotograficznego.
Jeśli potrzebujemy mieć stały i niczym niezmącony dostęp do przynajmniej kilku urządzeń w tym samym czasie, trzeba wziąć to pod uwagę i wybrać urządzenie do ładowania o zdecydowanie większej pojemności.
Na rynku możemy znaleźć power banki o naprawdę świetnych parametrach, które zapewnią wystarczającą ilość energii – trzeba tylko odpowiednio poszukać i dokładnie zapoznać się z opisami poszczególnych produktów.

Dodatkowe parametry – na co zwracać uwagę?

Oprócz pojemności równie istotny bywa także czas ładowania. Nikt nie lubi bowiem czekać kilkadziesiąt minut zanim telefon znów będzie gotowy do użycia. Jeśli zależy nam na czasie, warto zdecydować się na modele o natężeniu minimum 2,1 A, co potrafi skrócić czas ładowania nawet dwukrotnie.
Można też sprawdzić, czy urządzenie zostało wyposażone w port szybkiego ładowania, który musi być jednak kompatybilny z naszym telefonem. W innym razie nie przyda się nam on do niczego. Działający port szybkiego ładowania znacząco skraca czas potrzebny na podładowanie smartfona.

Wygoda użytkowania

Wybór Power banku powinien również wynikać z naszego zapotrzebowania. Nieco inne rozwiązanie wybierzemy, gdy potrzebujemy niewielkiego urządzenia do torebki, żeby szybko podładować telefon pomiędzy spotkaniami, niż gdy zamierzamy wybrać się na cały dzień lub dłużej w plener, gdzie raczej nie będzie dostępu do elektryczności.

Funkcjonalność jest niezmiernie ważna, gdy chcemy wybrać najbardziej dopasowany do naszych potrzeb power bank. Warto dokładnie przejrzeć różne oferty, jak produkty do telefonów i akcesoria komputerowe np. z AkcesoriaMarket.pl, sklepu stawiającego na jakość i praktyczność wszystkich sprzedawanych urządzeń.
Stawiajmy na wygodę oraz jak największą funkcjonalność urządzenia, które przecież będziemy nosić w kieszeni lub torebce niemal codziennie.

Bądź trendy, czyli czy power bank może być stylowy?

Podobno o gustach się nie dyskutuje. My jednak powiemy o nich choć kilka słów. Na rynku można znaleźć wiele ciekawych modeli o naprawdę intrygującej stylistyce. Znajdziemy produkty nawiązujące do nurtów hi-tech lub nowoczesnego minimalizmu, choć nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy zdecydowali się na modele z wielobarwnymi nadrukami.
Możliwości jest naprawdę wiele i każdy może znaleźć power bank do telefonu, który będzie idealny pod względem parametrów oraz wyglądu, idealnie podkreślając każdą stylizację lub pasując do charakteru użytkownika.
Różowy, metalowy czy z wielobarwnym nadrukiem? Jak powinien wyglądać Wasz idealny power bank?

Udostępnij
Zobacz także