Konferencje

Jak wybrać najlepszy serwer dla swojego sklepu internetowego? Podpowiadamy!

Planujesz uruchomić własny sklep internetowy, ale nie wiesz, jaki hosting będzie najlepszy? Wystarczy, że poznasz krótki poradnik i sprawdzisz najpopularniejsze rozwiązania proponowane przez topowych dostawców. W ten sposób na pewno szybko ocenisz opłacalność podpisania umowy z konkretnym dostawcą usług hostingowych. Sprawdź, jak szybko i dobrze postawić nowy sklep internetowy na bezpiecznym hostingu!

Sklepy internetowe to prawdopodobnie najszybciej rozwijające się działalności w dzisiejszych czasach. Zanim zdecydujesz się na otwarcie własnego serwisu, koniecznie sprawdź domenę pod wybranym adresem, czy ta jest jeszcze wolna. Jeśli tak – nie czekaj i wykup dostęp do adresu wraz z profesjonalnym hostingiem. Obecnie w kraju i na całym świecie działa wielu dostawców takich usług, a więc wybór tego jedynego może być nieco utrudniony.

Hosting – co to jest?

Odpowiadając krótko na pytanie – co to jest hosting – można powiedzieć, że to pewna przestrzeń dyskowa na serwerach sieciowych, która jest udostępniana np. firmom prowadzącym swoje sklepy internetowe. Warto dodać, że taki serwer działa 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, a więc strona sklepu może funkcjonować bez żadnych ograniczeń. W Polsce sklepy internetowe obsługiwane są na trzech prostych zasadach jeśli chodzi o rodzaje hostingu, a mianowicie:

 • hosting współdzielony – polega na tym, że klient otrzymuje tylko określoną ilość miejsca w przestrzeni dyskowej, a jeden serwer może obsługiwać nawet kilkuset użytkowników jednocześnie. To rozwiązanie polecane dla początkujących firm
  w branży e-commerce
  .
 • VPS – to pewien rodzaj hostingu, który pozwala na wygodne administrowanie oraz konfigurowanie ustawień serwera poprzez zaawansowane usługi serwerowe,
 • serwer dedykowany – rozwiązanie przeznaczone dla osób, które mają spory budżet do przeznaczenia na postawienie sklepu internetowego, a także chcą mieć pewność, że serwer sklepu będzie niezawodny i w pełni konfigurowalny.

Jak wybrać idealny hosting dla sklepu internetowego? Najważniejsze informacje

Potrzebujesz jak najwydajniejszego i poprawnie działającego hostingu dla sklepu online? W takim razie weź pod uwagę:

 • wielkość serwisu, jaki posiadasz lub chcesz otworzyć,
 • typ procesorów i pamięci RAM zastosowanych na serwerze,
 • prędkość łącza internetowego,
 • sposób połączenia szyfrowanego poprzez SSL,
 • bezawaryjność usługi hostingowej,
 • skalowalność usług,
 • pełne wsparcie techniczne dostawcy w razie usterek serwera.

Tanie serwery, które udostępniane są na naprawdę prostych zasadach znajdziesz na pewno na stronie progreso.pl. W ramach współpracy z tą firmą, możesz przetestować usługę bezpłatnie przez 30 dni. Wybierając profesjonalne usługi i ofertę Progreso, zyskasz pewność, że Twój sklep online będzie poprawnie działać praktycznie cały czas. Odpowiednio dobrany hosting dla strony internetowej to gwarancja łatwego zarządzania, bezpieczeństwa oraz pełnych aktualizacji baz danych i bezpieczeństwa poprzez stosowanie certyfikatów SSL.

kliknij i zobacz program mt4e
Udostępnij
Zobacz także