Konferencje
Mobile Trends

Jak wybrać telefon komórkowy?

Duża liczba urządzeń pojawiających się na rynku może przyprawić cię o ból głowy. Jeżeli więc planujesz kupno smartfona w najbliższym czasie, to specjaliści Matchbanker.pl przygotowali dla ciebie poradnik, dzięki któremu dowiesz się na co powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze telefonu komórkowego.
Matchbanker.pl jest to skandynawska porównywarka pożyczkowa jej celem jest przedstawienie zestawienia firm pożyczkowych w czytelny system przez darmowy dla ciebie serwis. Na stronie możesz znaleźć w łatwy i czytelny sposób opis każdej oferty pożyczkowej oraz bazę terminów potrzebnych do zrozumienia procesu aplikowania o pożyczkę.
Jaki ekran w telefonie komórkowym?
Obecnie na rynku panuje moda na telefony, gdzie producenci stawiają na wyświetlacze o dużych przekątnych. Nie znaczy to jednak, że wielkość drastycznie wzrasta, producenci cały czas zmniejszają ramki wokół wyświetlacza. Zmiana proporcji niesie ze sobą korektę rozdzielczości, gdzie mamy możliwość używania na przykład HD+, Full HD+ oraz QHD+. Jeżeli chodzi o wyświetlacze to obecnie są stosowane trzy główne rodzaje takie jak AMOLED, IPS LCD i TFT LCD.

  •     AMOLED – zdecydowanie zapewniają bardziej nasycone kolory, dlatego trafiają głównie do droższych smartfonów,
  •     IPS – te wyświetlacze są najbardziej popularne, można się przy nich spodziewać nieco słabiej oddanych barw, ale wciąż odpowiedniego kontrastu, szerokich kątów widzenia i jasności,
  •    TFT LCS – z opisu wszystkich rodzajów te wypadają najsłabiej i pojawiają się w telefonach budżetowych.

System operacyjny
Liderem rynku mobilnego są Google Android i Apple IOS. IOS znajduje się w mniejszej liczbie urządzeń niż Android i nie charakteryzuje się tak dużą różnorodnością. Nie jest też dostępny dla każdego, wysoka cena urządzeń z jabłuszkiem również ma znaczenie. Google stawia na otwartość, dlatego właściwie każda z ich aplikacji oraz usług dostępna jest na sprzęcie konkurencji. Niestety to działa tylko w jedną stronę, nie znajdziemy na przykład przeglądarki Safari czy FaceTime na Androidzie.
Bateria
Jeżeli zależy ci na dobrym i długim czasie pracy baterii to wybierz telefon tani lub ze średniej półki cenowej. Tanie smartfony zazwyczaj nie są eleganckie, więc ich obudowy są często grubsze i mogą bez problemu pomieścić większe baterie.Mówi się, że duża bateria to taka, która ma pojemność 4000 mAh lub więcej. Im więcej „mAh” tym lepiej. W drogich smartfonach z łatwością nie znajdziemy dobrych baterii, ponieważ mają one wydajne procesory i technologie, które wyczerpują baterie w szybkim tempie. Posiadają one smukłe obudowy, w których nie zmieści się większy akumulator.
Wzmocniona obudowa
Najtańsze obudowy mają zazwyczaj obudowę wykonaną z plastiku, która pokryta jest warstwą lakieru. Taka obudowa jest lekka, nie wygina się przy mocniejszych uderzeniach. Warstwa lakieru może jednak sprawiać, że na takim telefonie jest słaba odporność przed zarysowaniem. Telefony, gdzie obudowy są zrobione z metalu mogą wyginać się przy uderzeniach, ale są bardziej odporne na pęknięcia. W najnowszych trendach wykorzystuje się jednak obudowy szklane. Są one najbardziej eleganckie, ale również najmniej odporne na upadki.
Przed kupnem telefonu jednak warto sprawdzić oferty w różnych punktach sprzedaży, ponieważ ceny smartfonów mogą się od siebie różnić.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także