Konferencje

Jak zabezpieczyć komputer nie tylko przed wirusami?

Zabezpieczenie komputera przed wirusami to zadanie każdego użytkownika tego sprzętu. Bez podjęcia działań ochronnych, jesteśmy narażeni na wiele problemów związanych z wirusami czy nawet hakerami. Co więcej, jeśli posiadamy wartościowe dane i przechowujemy je na komputerze lub jesteśmy znanymi personami, ryzyko naruszenia naszej prywatności z pokładu komputera rośnie.
Zabezpiecz swój komputer nie tylko po to, aby skutecznie chronić się przed niepożądanymi sytuacjami, ale także po to, aby Twoje urządzenie chodziło płynnie i przede wszystkim długo. Komputer narażony na działanie szkodliwych plików po jakimś czasie zaczyna najzwyklej w świece „ścinać” co negatywnie wpływa na komfort użytkowania. W treści tego tekstu skupimy się na tym, jak zabezpieczyć komputer przed hakerami, jak zabezpieczyć komputer przed włamaniem, jak zabezpieczyć internet, jak chronić komputer i jak zabezpieczyć komputer przed wirusami.

Jak zabezpieczyć komputer, aby być bezpiecznym?

Przede wszystkim musimy się skupić na zainstalowaniu antywirusa. Gdy mamy taki program jesteśmy skutecznie chronieni przed wszelkimi niebezpieczeństwami związanymi z plikami niewiadomego pochodzenia oraz minimalizujemy ryzyko ataku hakera w sieci. Są to oczywiście podstawowe zagadnienia i dla lepszych hakerów dalej będziemy łatwym kąskiem. Dlatego bardzo ważnym aspektem w zabezpieczaniu swojego komputera, jest kupno najlepszego antywirusa na rynku, który zapewni maksymalną ochronę. Aktualnie możemy wybierać spośród kilku dostępnych i zdecydować się na jeden, najlepiej w wersji premium. Tylko wtedy otrzymamy największą ochronę i będziemy mogli spokojnie surfować po internecie czy grać w gry komputerowe.
Oprogramowanie antyszpiegowskie jest praktycznie synonimem antywirusa, ale zawiera także lepsze funkcje ochrony przed zagrożeniami z sieci. Najlepiej jest posiadać na swoim komputerze antywirus oraz antyszpiegowskie oprogramowanie, które zagwarantuje nam dodatkową pomoc w przypadku wystąpienia ataku przez wirusy lub gdy zostaniemy obrani na cel przez hakera. Co więcej, oprogramowanie takie pozwala na monitorowanie prywatności korzystania z komputera oraz daje możliwość anonimowego przeglądania stron internetowych, co z punktu widzenia bezpieczeństwa jest bardzo korzystne. Darmowy program antyszpiegowski jest z łatwością do znalezienia w internecie, a wybór jest spory, więc nikt nie powinien mieć z tym problemu. Jeśli zależy nam dodatkowo na płynnym funkcjonowaniu komputera, warto jest zainstalować program do czyszczenia plików „śmieci”, które zalegają na dysku i powodują spowolnienie działania, a w niektórych przypadkach prowadzą do wirusów (dobrym wyborem jest CCleaner). Maksymalna ochrona, to jedyny słuszny wybór, gdy chcemy zadbać o dobrą kondycję naszego PC.
Najlepsze antywirusy na Twój komputer – nasz wybór sprawdzisz na stronie https://terdeals.com/pl/ranking/5/ranking-top-10-oprogramowan-antywirusowych

Dziecko w sieci – czyli jak zminimalizować ryzyko przeglądania niecenzuralnych treści

chron-dziecko-w-sieci.jpg
Każdy rodzic zdaje sobie sprawę z tego, że internet raz na zawsze opanował świat i postęp technologiczny jedynie posuwa się na przód. Nie da się tego zatrzymać i ludzie w każdym wieku coraz częściej korzystają z komputera i internetu. Jest to w pełni zrozumiałe i często, aby wykonać podstawowe czynności, musimy wejść do internetu. O tyle, o ile w przypadku dorosłych jest to całkowicie akceptowalne i są oni świadomi niecenzuralnych treści, które mogą wystąpić na niektórych stronach internetowych, o tyle w przypadku dzieci nie jest to odpowiednie. Młody człowiek czerpie inspirację ze wszystkiego, co zobaczy, także z tych niecenzuralnych treści. W internecie z łatwością można na takie napotkać, a więc gdy dziecko korzysta z internetu, musimy to rozważnie przemyśleć i zabezpieczyć „złe” strony. Wiele rodziców zastanawia się  jak zablokować komputer przed dziećmi, ale nie wydaje się to do końca dobrą opcją. Mądre korzystanie z internetu pod nadzorem dorosłej osoby może dać więcej korzyści niż szkody. Można tam znaleźć wiele zabaw interakcyjnych, zabawnych lekcji językowych pobudzających kreatywność, a także dużo..bajek! Warto jest wdrażać dziecko malutkimi kroczkami do internetu, aby korzystało z niego rozsądnie i tylko pod nadzorem. W takim przypadku pozwoli to na intelektualny wzrost każdego malucha, ponieważ wielokrotnie udowodniono, że gry, interaktywne zabawy oraz rzeczy przedstawione w internecie w ciekawy sposób, pozytywnie wpływają na rozwój intelektualny.
Programy antywirusowe znajdziesz w sklepach Avans – kupując online skorzystaj ze specjalnie przygotowanego kodu rabatowego, o tutaj!

Udostępnij
Zobacz także