Konferencje

Jaki program do wystawiania faktur online wybrać? Zaufaj Comarch ERP XT!

Prowadzenie księgowości firmy to zadanie, które wcale nie musi być trudne, czasochłonne ani kosztowne. Wystarczy zdecydować się na jej nowoczesną formę w postaci księgowości internetowej, która najczęściej kojarzona jest z wystawianiem faktur online, jednak na tym jej funkcjonalność się nie kończy. Doskonałym tego przykładem jest Comarch ERP XT, nowoczesny program do kompleksowego zarządzania księgowością przedsiębiorstwa. Sprawdź, dlaczego warto na niego postawić!

Programy do wystawiania faktur – księgowość online

W dobie powszechnej cyfryzacji nie uciekniemy przed księgowością online. Już od jakiegoś czasu przedsiębiorcy muszą przesyłać do urzędów drogą elektroniczną jednolite pliki kontrolne (JPK), a według planów rządowych od 1 stycznia 2024 roku wszyscy przedsiębiorcy będą zobligowani do korzystania z Krajowego Systemu e-Faktur (KSeF). Tym samym tradycyjna forma prowadzenia księgowości odchodzi już do historii i na jej miejsce wkraczają nowoczesne technologie w postaci księgowości online.

Nie trzeba jednak się ich bać, bo wbrew pozorom to właśnie one umożliwiają proste, wygodne i tanie prowadzenie księgowości firmy, bez konieczności znajomości niezwykle rozległego i ciągle zmieniającego się prawa podatkowego. Jednym z programów, który pozwala na zarządzanie finansami firmy, w tym także wystawianie faktur online, jest system Comarch ERP XT. Jest to nowoczesna aplikacja dostępna zarówno z poziomu wyszukiwarki internetowej, jak i urządzeń mobilnych. Dlaczego warto na nią postawić?

Aplikacja Comarch ERP XT w praktyce

System księgowości internetowej Comarch to aplikacja webowa i mobilna, co oznacza, że jest ona dostępna zarówno na wyszukiwarkach internetowych, jak i urządzeniach mobilnych. W tym drugim przypadku wystarczy zainstalować aplikację dedykowaną dla systemu Android lub iOS. W celu skorzystania z możliwości Comarch ERP XT wystarczy zarejestrować się w systemie. Co ważne, na dzień dobry firma Comarch oferuje 30-dniowy darmowy okres próbny, który pozwala przetestować możliwości oprogramowania.

Samo wystawienie faktury online jest niezwykle proste. System jest bowiem zintegrowany z bazą danych GUS, dlatego do wystawienia faktury wystarczy wpisać jej datę, kwoty brutto/netto oraz NIP kontrahenta, a jego dane zostaną automatycznie ściągnięte i uzupełnione. W ten sposób cały proces jest błyskawiczny – fakturę można wystawić nawet w 10 sekund! A to dopiero początek, jeśli chodzi o funkcjonalność tego oprogramowania!

Comarch ERP XT – nie tylko wystawianie faktur online

Zaletą oprogramowania Comarch ERP XT jest jego niezwykła funkcjonalność, ponieważ system pozwala nie tylko wystawiać faktury online, ale także prowadzić kompleksową księgowość firmy. Wśród modułów aplikacji znajdziemy m.in.:

  • Magazyn
  • Ewidencję ryczałtową
  • Podatkową Księgę Przychodów i Rozchodów
  • Księgę Handlową
  • Raporty Business Intelligence
  • Rozwiązania e-commerce (e-Sklep, e-Sale)
  • Narzędzia finansowe (Link do płatności online, Pieczęć Prewencyjna, Faktoring, Windykacja, a także od niedawna usługę pozwalającą zweryfikować swoich Kontrahentów)

Jak widać, funkcje oprogramowania są bardzo kompleksowe, więcej informacji na ich temat znajdziesz na: www.erpxt.pl. Przy czym warto zaznaczyć, że system można łączyć z istniejącym już oprogramowaniem firmowym za pomocą API.

Comarch ERP XT, czyli szybko, łatwo i fachowo!

Program do wystawiania faktur online Comarch ERP XT to intuicyjne narzędzie, pozwalające na szybkie i łatwe wystawianie faktur przez Internet. Comarch to ceniona firma, która ma na koncie wiele nowoczesnych rozwiązań IT z zakresu zarządzania biznesem. Z tego też powodu program Comarch ERP XT to niezwykle funkcjonalna aplikacja, która została zaprojektowana w taki sposób, aby jej użytkowanie było proste również dla osób, które niekoniecznie miały wcześniej do czynienia z księgowością jako taką. Dzięki temu praktycznie każdy może z powodzeniem wystawiać faktury i nie tylko to, ponieważ system umożliwia realizację wielu innych zadań związanych z prowadzeniem księgowości firmy i zarządzaniem jej finansami.

Prostota obsługi aplikacji jest możliwa za sprawą wysokiego stopnia automatyzacji procesów – w tym wykorzystania nowoczesnej technologii OCR, która pozwala na wprowadzanie danych do programu za pomocą skanów czy zdjęć dokumentów. Nie bez znaczenia jest również przyjazny w użytku interfejs. Ponadto trzeba zaznaczyć, że jest to oprogramowanie, które funkcjonuje w chmurze, tym samym do jego wykorzystania nie potrzeba zaawansowanego sprzętu ani dużych przestrzeni dyskowych, ponieważ dane są przechowywane na specjalnych serwerach Comarch.

Udostępnij
Zobacz także