Konferencje

Jaki smartfon do 1500 złotych?

Rozpiętość cenowa na dzisiejszym rynku smartfonów jest imponująca. Prosty i spełniający niezbyt wygórowane wymagania model można nabyć już za 700 złotych. Najbardziej innowacyjne oraz zaawansowane smartfony kosztują za to już znacznie więcej, bo nawet 5000 zł. Większość posiadaczy tego typu urządzeń mierzy nieco wyżej niż niezbędne minimum – czyli w średnią półkę cenową. Smartfony ze średniej półki można nabyć za ok. 1500 zł. Jak dobrze wybrać urządzenie przy takim budżecie?
Przed kupnem nowego smartfona warto zadać sobie jedno podstawowe pytanie: jakie parametry będą dla Ciebie najważniejsze? Krótko mówiąc: z jakich funkcji nowego urządzenia będziesz najczęściej korzystać? Czy jesteś kierowcą, który często posługuje się nawigacją – i w tym przypadku bardzo istotna będzie sprawnie działająca lokalizacja oraz mocna bateria? Czy też raczej dominującą funkcją jest robienie zdjęć? A może to jakość dźwięku będzie najważniejsza – gdyż słuchasz często muzyki na smartfonie? Przyjrzyjmy się kilku przykładom, wybranym pod kątem tych trzech parametrów.

Smartfon do 1500 złotych z mocną baterią

Jeżeli konieczność możliwie rzadkiego ładowania jest dla nas kluczową kwestią, warto zainteresować się modelem Samsung Galaxy A70. Producent wyposażył to urządzenie w bardzo pojemną i wydajną baterię 4500 mAh z szybkim ładowaniem 25W.
Inną godną uwagi propozycją, choć z nieco niższej półki cenowej, jest Xiaomi Redmi Note 7. Bateria, w jaką wyposażony jest ten model, to pojemność 4000 mAh, która gwarantuje 2 dni pracy na jednym ładowaniu, warto też zwrócić uwagę na wsparcie ładowania Quick Charge 4 (18W).
Jeżeli chodzi o rekordzistów, wśród dostępnych powszechnie w naszym kraju modeli, gdy bierzemy pod uwagę pojemność baterii – nie wolno przejść obojętnie obok (taniego co prawda) smartfonu Moto E5 Plus. Inwestycja w ten niedrogi sprzęt pozwoli nam cieszyć się akumulatorem o nieprzeciętnej pojemności 5000 mAh.

Smartfon do 1500 złotych z dobrym aparatem

Ta rekomendacja nie będzie z pewnością zaskoczeniem – jeżeli chodzi o interesujący nas przedział cenowy, na pewno warto rozważyć zakup modelu Huawei P20. Wspomniana marka od dawna słynie z wielkiej pieczołowitości, jaką przykłada do jakości zdjęć, robionych jej smartfonami. Jeżeli chodzi o P20, mamy do dyspozycji podwójny aparat, składający się z głównego sensora 12 Mpix i dodatkowego obiektywu monochromatycznego 20 Mpix, a także aparat przedni 24 Mpix. Najnowsze modele oferuje każdy sklep ze smatfonami.
Inną ciekawą opcją, którą możemy rozważyć, będzie jeden z flagowców Xiaomi – Mi 9. Jest to pierwszy smartfon tego producenta, wyposażony w potrójny aparat. Główny obiektyw (48 Mpix) wspierany jest przez obiektyw (12 Mpix), oraz moduł szerokokątny (16 Mpix). Widać więc dużą zmianę na plus, gdy chodzi o smartfony Xiaomi, które pierwotnie nie cieszyły się zbyt dobrymi osiągami fotograficznymi.

Smartfon do 1500 z dobrą transmisją dźwięku

Choć do niedawna prym na rynku smartfonów, które gwarantowały najlepsze osiągi audio, dzierżył Apple, w chwili obecnej lider jest tylko jeden, i jest nim bezdyskusyjnie koncern LG.
Droższe modele tego dostawcy są wyposażone we własne, cyfrowo-analogowe przetworniki dźwięku, co zapewnia nieprzeciętne wrażenia słuchaczowi. Jednym ze smartfonów tego producenta, cieszących się dużym zainteresowaniem jest LG V30 (model z 2017 roku) zaopatrzony w przetwornik QUAD DAC.
Dzięki zastosowaniu takiej technologii otrzymujemy pierwszorzędne brzmienie muzyki – niezbyt spłaszczone, pełne głębokich tonów i nieirytujące elektronicznym „chłodem” dźwięku.
Przy dzisiejszych możliwościach rynku nawet mniej zasobny klient może sprawić sobie całkiem przyzwoitego smartfona. Kluczem do sukcesu podczas tego typu zakupów jest przede wszystkim świadomość własnych potrzeb – by nie kupować niczego na wyrost.

Udostępnij
Zobacz także