Konferencje

Jaki smartwatch dla dziecka warto wybrać?

Smartwatche zyskują stale na popularności, również wśród rodziców dzieci chcących zadbać o bezpieczeństwo pociech. Modele dedykowane najmłodszym mogą mieć oprogramowanie i konstrukcję dostosowaną do młodego wieku użytkownika. Przeczytaj, jak wybrać smartwatch dla dziecka. Dowiedz się, ile trzeba zapłacić za modele sprawdzające się w codziennym użytkowaniu i na co należy zwrócić uwagę przy zakupie.

Nowy smartwatch dla dziecka – jaki kupić?

Jaki wybrać smartwatch dla dziecka? Z pewnością taki, który pozwoli zapewnić potomkowi optymalne bezpieczeństwo. Rozsądną ceną na pierwsze urządzenie dla dziecka będzie smartwatch do 300 zł – spełni podstawowe funkcje, a jednocześnie nie obciąży znacząco budżetu. Pod kątem praktycznym i funkcjonalnym powinno być to urządzenie, które:

  • posiada funkcję lokalizacji,
  • pracuje niezależnie od telefonu, którym dziecko nie zawsze dysponuje,
  • pozwala na obustronną komunikację z dzieckiem,
  • ma stabilną bransoletę, pasującą do ręki dziecka,
  • działa stabilnie, płynnie, nie zawiesza się i nie resetuje,
  • wyposażone jest w funkcję alarmu,
  • ma intuicyjny interfejs, sposób obsługi.

Co roku na rynku smartwatchów pojawiają się nowości, które sprawiają, że w coraz niższych cenach można otrzymać lepsze urządzenia. Co więcej, są one ciekawe pod kątem wizualnym, dostosowane do dziecięcej estetyki oraz ergonomii codziennego użytkowania.

Ile kosztują sprawdzone dziecięce smartwatche?

Przedział cenowy dziecięcych zegarków smartwatch jest bardzo szeroki. Najtańsze modele mało znanych producentów mogą kosztować jedynie kilkadziesiąt złotych, co przy cenach rzędu kilkuset złotych, a nawet ponad tysiąc za smartwatche markowe wydaje się ceną niską. Funkcjonalny, solidny i niezawodny dziecięcy smartwatch to wydatek rzędu przynajmniej 200 – 300 złotych. Droższe modele mają zwykle dodatkowe możliwości, z których skorzysta starsze dziecko, ale dla malucha mogę być całkowicie nieprzydatne.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze?

Oprócz samego urządzenia, które będzie służyć jako smartwatch dla dziecka, ważna jest także aplikacja dla rodzica. Służy ona nie tylko do konfiguracji zegarka, ale także jego późniejszej, zwykle zdalnej obsługi. Zegarki dla najmłodszych powinny być wyposażone w sloty kart SIM, modemy pozwalające na transmisję danych i nawiązywanie połączeń. Mogą komunikować się z aplikacją rodzica poprzez przesyłanie komunikatów z użyciem pakietów danych lub wiadomości SMS – to kwestia oprogramowania producenta lub ustawień aplikacji. Dla rodzica kluczowa powinna być również dokładność lokalizacji oraz płynność, czytelność komunikacji. 

Gdzie znaleźć więcej informacji o smartwatchach dla dzieci?

Jeżeli chcesz uzyskać więcej porad i danych technicznych dotyczących smartwatchów dla dzieci oraz ich wyboru, wejdź na https://magazyn.ceneo.pl/. To portal, w którym znajdziesz artykuły związane z tym tematem, inspiracje czy wskazówki od innych użytkowników oraz specjalistów. Poznasz również rekomendacje najlepszych produktów oraz zaufane opinie – a wszystko to w jednym miejscu.

Udostępnij
Zobacz także