Konferencje

Jaki smartwatch wybrać w 2021 roku? Sprawdź

Jaki smartwatch wybrać w 2021 roku? Jakie są najpopularniejsze modele największych producentów? Które z nich odznaczają się dużą funkcjonalnością i przede wszystkim przystępną ceną zakupu?

Oferta smartwatchy, czyli inteligentnych zegarków powiększa się z roku na rok. Obecnie niemal wszyscy producenci smartfonów oferują ten gadżet jako uzupełnienie flagowych modeli telefonów. Dzięki temu osoby zastanawiające się nad zakupem takiego akcesorium mają zdecydowanie większy wybór niż jeszcze kilka lat temu.

Huawei Watch 3 Pro Elite

Koncern Huawei zna się na smartfonach doskonale, czego przykładem jest olbrzymia popularność Huawei P30 Pro. Jednak od pewnego czasu produkuje też wysokiej klasy inteligentne zegarki, których ma już całkiem sporo w swojej ofercie. W sklepach możesz znaleźć ponad 20 modeli smartwatchy Huawei. Jednak w 2021 roku największym zainteresowaniem cieszy się Huawei Watch 3 Pro Elite. Już sama nazwa wskazuje, że to sprzęt dla profesjonalistów, więc nikogo nie powinna dziwić cena często przekraczająca 2000 złotych. 

W tym eleganckim urządzeniu zyskujesz przede wszystkim kompaktowy wyświetlacz o wielkości 1,43″ (466 x 466 pikseli), z wbudowaną pamięcią wynoszącą 16 GB (2 GB RAM). Co ciekawe, model wykorzystuje wszystkie najpopularniejsze sposoby komunikacji z innym sprzętem. Na pokładzie znajdziesz Bluetooth, Wi-Fi oraz NFC. To ostatnie rozwiązanie jest bardzo przydatne, jeśli chodzi o możliwość dokonywania płatności bezgotówkowych.

Spośród najważniejszych funkcji smartwatcha masz do dyspozycji między innymi czujnik tętna, pomiar natlenienia krwi, żyroskop czy monitor snu.

Najważniejsze funkcje użytkowe: budzik, dystans, głośnik, licznik kalorii, licznik kroków, LTE, mikrofon powiadomienia, sterowanie odtwarzaczem muzyki, termometr, zegar.

Wymiary: 48 x 49,5 x 14 mm / waga: 63 g (kolor paska: brązowy, kolor koperty: brązowy).

Samsung Galaxy Watch 46mm

Najlepsze smartwatche 2021 roku to także modele od Samsunga. Producent ma w aktualnej ofercie dużo modeli, różniących się przede wszystkim funkcjami i wyglądem. Do tego firma oferuje nieco większy wybór niż Huawei, bo na sklepowych półkach do wyboru jest co najmniej 30 różnych modeli. Jednak który smartwatch Samsunga wybrać, jeśli nie chcesz przepłacać, a chcesz dodatkowo mieć praktyczny i elegancki sprzęt? Zobacz, co oferuje Samsung Galaxy Watch 46mm, którego cena nie przekracza 800 zł.

Smartwatch o wielkości 1,3″ (360 x 360 pikseli) oferuje współpracę nie tylko z systemem operacyjnym Android. Także posiadacze sprzętu od Apple będą mogli go wybrać. Tutaj co prawda pamięć wbudowana wynosi zaledwie 4 GB (RAM 768 MB), jednak podczas codziennego użytkowania nie ma to większego znaczenia. Sprzęt współpracuje z innymi urządzeniami, dzięki Wi-Fi, NCF czy Bluetooth, a wśród najważniejszych cech warto wspomnieć o czujniku tętna, monitorze snu, a nawet możliwości odbierania połączeń telefonicznych.

Najważniejsze funkcje użytkowe: barometr, budzik, czujnik światła otoczenia, głośnik, licznik kalorii, licznik kroków, ładowanie indukcyjne, mikrofon, monitor snu, możliwość wymiany paska, notatki, obsługa wiadomości e-mail, SMS, połączeń, odbiornik GPS, przypomnienia, pulsometr, wibracje, zegar.

Wymiary: 46 x 49 x 13 mm / waga: 63 g (kolor paska: czarny, kolor koperty: srebrny).

Garmin Fenix 6X PRO

Wśród osób zastanawiających się, jaki smartwatch wybrać z najwyższej półki, wiele z nich decyduje się na urządzenie od Garmina. Ten producent jest jednym z liderów, jeśli chodzi o inteligentne zegarki. Nikogo nie powinno zatem dziwić, że w wielu sklepach możesz kupić jeden z ponad 70 smartwatchy. W zestawieniu najlepszych smartwatchy 2021 roku musiał się znaleźć model o oznaczeniu Garmin Fenix 6X PRO. Już po samym spojrzeniu na tarczę wiesz, że masz do czynienia ze sprzętem z flagowej serii. 

Tutaj ponownie zyskujesz kompatybilność z dwoma najpopularniejszymi systemami operacyjnymi (Android i iOS). Dzięki temu bez względu na to, jakiego smartfona używasz na co dzień, również możesz odbierać połączenia telefoniczne. Wyświetlacz o wielkości 1,4″ oferuje co prawda mniejszą rozdzielczość niż inne modele (280 x 280 pikseli), ale w przypadku tak kompaktowego wyświetlacza nie ma to znaczenia w praktyce. Do tego Fenix 6X PRO odznacza się aż 32 GB wbudowanej pamięci. Wśród sposobów łączności z innym sprzętem nie zabrakło Bluetooth czy Wi-Fi. 

Sprzęt został wyposażony w czujnik tętna, pomiar natlenienia krwi, monitor snu, timer i stoper, a to tylko kilka z jego wielu zalet. 

Najważniejsze funkcje użytkowe: barometr, budzik, funkcje treningowe, Garmin Pay, Gorilla Glass, licznik kroków, licznik kalorii, sterowanie kamerą VIR, informacje pogodowe, kompas, możliwość wymiany paska, odbiornik GPS, termometr, tryby sportowe.

Wymiary: 51 x 51 x 14,9 mm / waga: 93 g (kolor paska: czarny, kolor koperty: czarny).

Apple Watch Series 6 GPS 40mm

Miłośnicy marki Apple także znajdą wśród najlepszych smartwatchy 2021 roku coś dla siebie. W końcu gigant z Cupertino ma w swojej ofercie najwięcej tego typu urządzeń (porównując z innymi producentami smartfonów). Obecnie możesz kupić jeden z co najmniej 70 modeli. Jednak naszą uwagę przykuł model Apple Watch Series 6 GPS 40mm, którego cena nie przekracza 2000 złotych. Tutaj musisz pamiętać, że sprzęt od Apple o rozdzielczości (324 x 394 pikseli) jest kompatybilny tylko z urządzeniami pracującymi na systemie iOS.

Warto wspomnieć, że Apple stosuje w swoich modelach autorski procesor o nazwie SiP S6. To jeden z lepszych chipów, jaki kiedykolwiek został użyty w smartwatchu. Do tego dochodzi łączność Bluetooth i Wi-Fi oraz najbardziej przydatne opcje takie jak czujnik tętna, pomiar natlenienia krwi czy żyroskop.

Najważniejsze funkcje użytkowe: budzik, czujnik EKG, czujnik natlenienia krwi, czujnik światła otoczenia, głośnik, kompas, licznik kalorii, licznik kroków, mikrofon, odczyt wiadomości e-mail, powiadomienia o zbyt wysokim lub niskim tętnie, wykrywanie upadku, zegar

Wymiary: brak danych / waga: brak danych (kolor paska: czarny, kolor koperty: czarny).

Xiaomi Mi Watch

Zestawienie najlepszych smartwatchy 2021 roku zamyka model od Xiaomi, który znajdziesz w wielu sklepach w cenie zaczynającej się od 549 złotych. Wyświetlacz o wielkości 1,39″ (454 x 454 pikseli) działa pod kontrolą systemu Android, ale oferuje łączność tylko poprzez Bluetooth. Z drugiej strony ma wszystko, co najważniejsze: czujnik tętna, pomiar natlenienia krwi, żyroskop czy monitor snu. Tak więc posiadanymi funkcjami wcale nie odbiega tak bardzo od droższych urządzeń.

Najważniejsze funkcje użytkowe: budzik, funkcja zdalnego wyzwalacza aparatu w telefonie, szkło Gorilla Glass, kompas, licznik kroków, licznik kalorii, zegar.

Wymiary: 45,9 x 53,3 x 11,8 mm / waga: 32 g (kolor paska: do wyboru).

Udostępnij
Zobacz także