Konferencje

Jakie awarie iPhone-ów są najczęstsze?

Nie da się ukryć, że iPhone-y cieszą się ogromną popularnością. Są to urządzenia, które posiadają bardzo atrakcyjne parametry techniczne. Jednakże wyróżnić możemy kilka usterek, które regularnie pojawiają się w tym sprzęcie. Które awarie iPhone-ów pojawiają się najczęściej? Czy pękniętą szybkę warto naprawić? Co robić w sytuacji, kiedy nasza bateria nie trzyma? W jaki sposób zareagować na ewentualne zalanie telefonu? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników. 

Pęknięta szybka- czy warto naprawiać?

Dość powszechną awarią, nie tylko w przypadku iPhone-ów, jest pęknięcie szybki. Niejednokrotnie dochodzi bowiem do sytuacji, w której nasz sprzęt warty niekiedy kilkaset złotych wypada nam z ręki i upada na twardą podłogę. Często żadna folia ani szkło hartowane nie jest w stanie poradzić sobie z falą uderzeniową. Co robić jeśli szybka naszego smartfona pękła, jednakże wyświetlacz i dotyk działają prawidłowo? Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wymiana szybki iPhone. Możemy zdecydować się na część oryginalną, która jest nieco droższa lub na zamiennik, który także sprawdzi się doskonale. W praktyce wszystko zależy od naszych indywidualnych preferencji. Warto odwiedzić serwis Apple i dowiedzieć się kilka szczegółów. 

Bateria nie trzyma- co robić?

Po jakimś czasie użytkowania telefonu regularnie dochodzi do sytuacji, w której mamy duże problemy z ładowaniem baterii lub rozładowuje się ona zbyt szybko. Jest to duża zmora w przypadku iPhone-ów. Duże ekrany, a także wiele aplikacji powodują, że praca baterii jest zdecydowanie krótsza. W takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wymiana baterii iPhone. Specjaliści sprawdzą, co dokładnie jest problemem nieprzyjemnych incydentów i w możliwie najkrótszym czasie pozbędą się usterki. Dość powszechne jest również uszkodzone złącze ładowania, którego naprawa jest nieco bardziej problematyczna. 

Jak zareagować na zalanie telefonu?

Jaka inna usterka pojawia się stosunkowo często? Niestety dość powszechne jest zalanie urządzenia, które następuje w przypadku naszej nieuwagi. Najczęstszym miejscem występowania tego incydentu jest basen, kuchnia lub łazienka. Wystarczy chwila rozkojarzenia, aby iPhone wpadł do zbiornika wody. Kiedy już spotka nas taka przykra sytuacja, powinniśmy możliwie najszybciej wyłączyć urządzenie i wysuszyć je od zewnątrz. Nie możemy doprowadzić do uruchomienia telefonu, w przeciwnym wypadku może dojść do zwarcia lub do jeszcze poważniejszych problemów. 

Udostępnij
Zobacz także