Konferencje

Jakie możliwości daje system dla sygnalistów?

System dla sygnalistów to pomocne rozwiązanie dla każdego przedsiębiorstwa, a przede wszystkim korzyści dla pracodawcy. W łatwy sposób zostaną rozwiązane wszystkie problemy, które negatywnie wpływają na prowadzenie firmy. Pracodawca zyska szansę na szybką reakcję, zanim informacje przedostaną się do organów ścigania. Sprawdź, jakie możliwości daje system dla sygnalistów i jakie są jego zalety.

Kim jest sygnalista?

Sygnalista to osoba, która wykrywa wszelkie nieprawidłowości, które mają miejsce w firmie. Jego zadaniem jest zgłoszenie bezpośrednio takich sytuacji swoim przełożonym. Jeżeli nie zostaną poczynione żadne działania ze strony kierownictwa, wówczas sygnalista może sprawę zgłosić do odpowiednich organów ścigania.

Rola sygnalisty pomaga w szybki sposób rozwiązać wszelkie kłopoty, które mają miejsce w danym przedsiębiorstwie. Do tej pory wielu pracowników obawiało się zgłaszać osobiście problemy do swojego szefostwa. To z kolei wpływało na zmniejszenie efektywności firmy i narastanie problemów. Z tego powodu stworzono system dla sygnalistów, który oparty jest na nowej dyrektywie unijnej, zapewniającej odpowiednią ochronę pracownikom.

Jakie możliwości daje system dla sygnalistów?

System dla sygnalistów taki jak Whiblo to wewnętrzny kanał, który pozwala na zgłaszanie niepożądanych, negatywnych sytuacji oraz naruszenie prawa. Aplikacja została stworzona na podstawie najnowszych technologii informatycznych, wspierających firmy. Pozwala również na zgłaszanie i odbieranie anonimowych zgłoszeń.

System jest intuicyjny, łatwy w obsłudze, daje pełną swobodę i anonimowość pracownikom. Jest to rozwiązanie o wiele prostsze i szybsze niż wysyłanie listów, czy maila. Aplikacja nie wymaga skomplikowanego procesu wdrożenia oraz nie obciąża infrastruktury organizacji.

Wystarczy, że pracownik zaloguje się do swojego konta oraz uzupełni informacje o zgłoszeniu. Może również sprawdzić status swojej sygnalizacji oraz przeprowadzić anonimową rozmowę z koordynatorem aplikacji, który znajduje się po stronie organizacji. Koordynator poprzez system może: obsługiwać i archiwizować zgłoszenia, prowadzić rejestr, generować raporty oraz eksportować ważne dane do zewnętrznych zasobów firmy.

Jakie zalety ma wdrożenie systemu dla sygnalistów?

System dla sygnalistów ma kilka ważnych zalet, które zdecydowanie mogą usprawnić funkcjonowanie firmy. Aplikacja Whiblo pozwala na:

  • szybkie wychwycenie wszystkich nieprawidłowości już na wczesnym etapie, zanim wyjdą na jaw i wpłyną negatywnie na wizerunek firmy,
  • uzyskanie kompleksowej informacji od pracownika na temat problemu, jaki pojawił się w przedsiębiorstwie,
  • odstraszenie wszystkich potencjalnych naruszycieli, którzy wówczas będą skłonni zrezygnować z działań, które są niezgodne z prawem,
  • wzmocnienie zaufania pomiędzy pracownikami a pracodawcą.

 System dla sygnalistów pomoże w wykrywaniu nieprawidłowości oraz natychmiastowej reakcji. W ten sposób firma będzie mogła uporać się z wszelkimi problemami, zanim dostaną się na zewnątrz i spowodują wiele negatywnych konsekwencji dla pracodawcy. Pracownicy będą mogli również poczuć się pewniej oraz bezpieczniej zgłaszając anonimowo każde przewinienie i niepokojące sytuacje. Zminimalizuje to również nie tylko straty wizerunkowe, ale przede wszystkim finansowe. Zostanie zachowana etyczna kultura w miejscu pracy, która jest ważna dla całego środowiska firmowego.

Udostępnij
Zobacz także