Konferencje

Kamera, światła, akcja! Przedstawiamy kamery HERO8 Black i Max oraz akcesoria modułowe

Firma GoPro ogłosiła dziś nowe kamery HERO8 Black i Max oraz akcesoria modułowe, które zmieniają sposób myślenia o takich urządzeniach. Kamera HERO8 Black oferuje nowy standard stabilizacji obrazu HyperSmooth 2.0. Media Mod, Display Mod i Light Mod to akcesoria modułowe, dzięki którym kamera HERO8 Black może zyskać profesjonalną jakość dźwięku, przedni ekran i zaawansowane oświetlenie. 

Kamera HERO8 Black

Kamera HERO8 Black oferuje nowy standard stabilizacji obrazu HyperSmooth 2.0 – znacznie lepszy od technologii HyperSmooth 1.0 (tak, wiemy – trudno w to uwierzyć!). Technologia HyperSmooth 2.0 działa przy każdej rozdzielczości i liczbie klatek, ma nowy tryb Boost, a w aplikacji dostępna jest także funkcja poziomowania. Nowa funkcja TimeWarp 2.0 umożliwia automatyczną regulację prędkości nagrywania i dotykowe sterowanie „rampingiem”. HERO8 Black wyposażono w cztery obiektywy cyfrowe ułatwiające wybór kadru, dźwięk z ulepszonym systemem redukcji szumu wiatru, niestandardowymi profilami ustawień trybu oraz lżejszą konstrukcję bez ramki, wyposażoną w składane słupki montażowe. Czary mary! (cena rekomendowana: 1899 PLN)

Akcesoria modułowe

Media Mod (ok. 349 PLN), Display Mod (ok. 349 PLN) i Light Mod (229 PLN) to akcesoria modułowe, dzięki którym kamera HERO8 Black może zyskać profesjonalną jakość dźwięku, przedni ekran i zaawansowane oświetlenie. Użytkownicy chcący skorzystać z dodatkowych funkcji, mogą za pomocą akcesoriów modułowych przekształcić kamerę HERO8 Black w kombajn produkcyjny. Akcesoria modułowe w przedziale cenowym 229–349 PLN

GoPro Max

GoPro Max to niezwykle wszechstronna kamera GoPro z dwoma obiektywami – można ją porównać do trzech kamer w jednej. Kamery Max można używać w roli wodoszczelnej jednoobiektywowej kamery HERO o maksymalnej stabilności, kamery 360° z dwoma obiektywami lub nowoczesnej kamery do vlogowania z wbudowanym wyświetlaczem z przodu i mikrofonem kierunkowym o wysokiej jakości dźwięku. Bez względu na to, jak z niej korzystasz, kamera Max zapewnia spektakularną stabilizację obrazu dzięki technologii Max HyperSmooth. Kamera Max ma także cztery obiektywy cyfrowe, w tym nowy, wyjątkowo szeroki Max SuperView, który daje najszersze pole widzenia w historii urządzeń GoPro. Kolejną nowością jest łączenie obrazów wewnątrz kamery w filmy i zdjęcia sferyczne, a także opartą na kluczowych klatkach edycję materiałów 360°w aplikacji GoPro. GoPro Max nie ma sobie równych – idealnie spełnia potrzeby innowacyjnych użytkowników, którzy chcą maksymalnie wykorzystać swoją kreatywność! (cena rekomendowana 2399 PLN)

 Wyzwanie GoPro Million Dollar

Znowu rzucamy Wam wyzwanie GoPro Million Dollar – teraz można w nim wygrać kamery HERO8 Black i Max. W wyzwaniu Million Dollar mogą wziąć udział wyłącznie właściciele urządzeń HERO8 Black i Max. Uczestnicy, których klipy zostaną zawarte w filmie GoPro Million Dollar Challenge, podzielą między siebie 1 milion dolarów. Film zostanie opublikowany pod koniec stycznia 2020 roku. Zapisy rozpoczynają się 1 października i potrwają do 12 stycznia.

„Od chwili pojawienia się na rynku pierwszej kamery GoPro minęło już 15 lat. Od samego początku chcieliśmy umożliwiać ludziom dzielenie się swoimi pasjami niezależnie od tego, czy są one pełne adrenaliny, czy w duchu artystycznym” – powiedział założyciel i dyrektor generalny firmy GoPro, Nick Woodman. „HERO8 Black, Max i akcesoria modułowe na nowo definiują możliwości kamery”.

HERO8 Black bazuje na sukcesie swojego poprzednika i zapewnia niezrównaną wydajność linii HERO. Technologia HyperSmooth 2.0 zapewnia znacznie lepszą stabilizację obrazu w osi nachylenia i obsługuje teraz każdą liczbę klatek na sekundę i rozdzielczość. Funkcja TimeWarp 2.0 automatycznie dostosowuje się do Twojej prędkości, a dodatkowo za jednym dotknięciem można zwolnić do nagrywania w czasie rzeczywistym. Nowa funkcja SuperPhoto pozwala na robienie dynamicznych zdjęć w trybie HDR bez efektu “duszków”, a zupełnie nowa funkcja LiveBurst umożliwia nagranie 1,5-sekundowego materiału w rozdzielczości 12 MP (4K 4:3) przed i po naciśnięciu spustu migawki. Jeśli chcesz usłyszeć coś na własne uszy, wypróbuj nowy przedni mikrofon w kamerze HERO8 Black zoptymalizowany pod kątem redukcji szumu wiatru oraz zapewniający wyższą jakość dźwięku.

Ponadto nowe obiektywy cyfrowe pozwalają profesjonalnie zaplanować ujęcie za każdym razem, oferując jedną z czterech opcji – od opatentowanej technologii GoPro SuperView po tryb linearny oferujący zerowe zniekształcenia, a niestandardowe ustawienia wstępne nagrywania zapewniają szybki dostęp do ustawień dla każdej aktywności. Wszystko to mieści się w zwartej konstrukcji bez ramki ze składanymi słupkami montażowymi.

Kamerę HERO8 Black można też przekształcić w kombajn produkcyjny lub narzędzie do vlogowania. Pozwala na to nowy ekosystem akcesoriów modułowych GoPro. Akcesoria modułowe zwiększają możliwości modelu HERO8 Black, nie zakłócając jej charakterystycznej, zwartej konstrukcji.

Dodatek Media Mod: moduł multimedialny (cena: ok. 349 PLN) pozwala uzyskać dźwięk wysokiej jakości dzięki wbudowanemu mikrofonowi kierunkowemu. Wyposażono go w dwa mocowania typu zimna stopka umożliwiające podłączenie dodatkowych akcesoriów, a do tego złącze USB typu C, złącze HDMI i oraz wejście 3,5 mm do podłączenia mikrofonu zewnętrznego.

Dodatek Display Mod: jest to składany wyświetlacz przedni lub tylny o przekątnej 1,90 cala (cena: ok. 349 PLN) przymocowany do górnej części modułu multimedialnego. Rozmiar ekranu nadaje się idealnie do kadrowania treści na vloga. Można go łatwo złożyć, gdy nie jest używany.

Dodatek Light Mod: moduł wodoszczelny do 10 metrów, służący do noszenia lub montażu na sprzęcie, to najbardziej uniwersalne źróo światła (cena: 49,99 USD). Dodatek Light Mod rozjaśni każdą scenę, niezależnie od tego, czy jest zamontowany na dodatku Media Mod, czy jest przymocowany do uchwytu GoPro. Wyposażono go w dyfuzor, który zmiękcza światło podczas filmowania kamerą HERO8 Black.

Kolejne urządzenie to kamera GoPro Max – tak wszechstronna, jakby była trzema kamerami w jednym. Wodoszczelna do 5 metrów kamera Max może być używana jako oferująca maksymalną stabilność kamera HERO z jednym obiektywem, kamera 360° z dwoma obiektywami lub nowoczesna kamera do vlogowania – wszystko to w jednym urządzeniu. Kamera Max maksymalnie zwiększa możliwości każdej ze swoich funkcji. Dzięki ulepszonej, niezawodnej stabilizacji i funkcji poziomowania horyzontu technologia Max HyperSmooth całkowicie eliminuje konieczność używania gimbala. Technologia Max TimeWarp zwiększa kontrolę i wydajność w porównaniu z tradycyjną funkcją TimeWarp. Technologia Max SuperView zapewnia najszersze i najbardziej wciągające pole widzenia GoPro.

Edytując treści 360°, użytkownicy kamery Max mogą korzystać z nowej funkcji edycji opartej na kluczowych klatkach, która jest dostępna w aplikacji Reframe. Teraz z łatwością można szybko przekształcić materiał 360° w tradycyjny film z niezwykle płynnymi przejściami i panoramowaniem. Program Reframe ma podobne możliwości, jak komputerowe programy do edycji treści 360°, a przy tym daje wygodę i użyteczność aplikacji GoPro.

Jeśli chodzi o vlogowanie, kamera Max to kompletne rozwiązanie o niewzruszonej stabilizacji obrazu, z czterema obiektywami cyfrowymi zapewniającymi idealny kadr, ekranem dotykowym z przodu, który ułatwia kadrowanie oraz sześcioma mikrofonami, które zapewniają wysoką jakość dźwięku podobną do uzyskiwanej z mikrofonu kierunkowego. Zdjęcia PowerPano o kącie 270°, łączenie obrazów w sferyczne filmy i zdjęcia w kamerze, wygoda aplikacji Reframe – to wszystko sprawia, że kamera Max nie ma sobie równych na świecie.

Dostępność

 • HERO8 pojawi się w sprzedaży u wybranych partnerów detalicznych na całym świecie od 20 października.
 • Kamera Max pojawi się w sprzedaży u wybranych sprzedawców detalicznych na całym świecie od 24 października, a w Stanach Zjednoczonych od 25 października.
 • Dodatki modyfikacyjne będą dostępne w przedsprzedaży na stronie GoPro.com w grudniu.

 Zaktualizowana aplikacja GoPro

Jeśli jeszcze nie wiesz, wszystko, co najlepsze w naszej nagradzanej aplikacji Quik, znajdziesz w aplikacji GoPro. A to nie wszystko. Aplikacja GoPro obsługuje także edycję materiałów z aplikacji GoPro i telefonów, umożliwia stosowanie filtrów do pojedynczych nagrań, a także edycję wielu klipów. Umożliwia też transmisję w pełnej rozdzielczości 1080p zarówno z kamery HERO8 Black, jak i Max.

Funkcja automatycznej edycji filmu w aplikacji ma także cztery nowe motywy inspirowane kultowymi produkcjami GoPro autorstwa firmowego zespołu multimedialnego. Wybierz jedną z opcji: Adrenaline Seeker, Adventure Travel, Cinematic i Memory Curator i udostępniaj nagrane treści bezpośrednio w mediach społecznościowych albo zapisuj w aplikacji jako edytowalną wersję roboczą.

Wyzwanie „Million Dollar Challenge” powraca

Drugi rok z rzędu GoPro stawia przed użytkownikami wyzwanie polegające na przygotowaniu filmu „Million Dollar Challenge”. Zasady są proste: nagraj film swoją kamerą HERO8 Black lub Max i prześlij go poprzez stronę gopro.com/milliondollarchallenge. Najfajniejsze nagrania zostaną uwiecznione w naszym filmie, a między autorów zostanie podzielona kwota 1 miliona dolarów amerykańskich.

Najważniejsze funkcje kamery HERO8 Black (cena: 1899 PLN):

 • Uproszczona konstrukcja – kamera oferuje bezramkowy montaż dzięki wbudowanym słupkom montażowym, przez co łatwiej mieści się w kieszeni i jest o 14% lżejsza. Konstrukcja bez ramki przyspiesza wymianę akumulatorów i kart SD, a obiektyw jest dwa razy bardziej odporny na uderzenia.
 • Dodatki do HERO8 Black – wideoblogerzy, profesjonalni filmowcy oraz początkujący twórcy mają teraz nieskończone możliwości – wszystko dzięki łatwym w montażu akcesoriom, takim jak dodatkowe oświetlenie, mikrofony, ekrany LCD i nie tylko.
 • Technologia HyperSmooth 2.0 – poprawiono ogólne działanie i znacznie ulepszono stabilizację ruchu w osi nachylenia. Technologia HyperSmooth 2.0 ma także nowy tryb Boost, który w razie potrzeby podkręca stabilizację. Co więcej, HyperSmooth 2.0 działa w przypadku każdej rozdzielczości i liczby klatek na sekundę, a w aplikacji dostępna jest także funkcja poziomowania.
 • Funkcja TimeWarp 2.0 – automatycznie dopasowuje szybkość nagrywania do ruchu, wykrytej scenerii oraz oświetlenia. Dotknij przycisku, aby zwolnić prędkość do czasu rzeczywistego, i jeszcze raz, aby wrócić do poprzedniej prędkości.
 • Obiektyw cyfrowy – do wyboru są tryby wąski, linearny, szeroki i SuperView.
 • Wstępne ustawienia nagrywania – można skonfigurować maksymalnie 10 profilii ustawień lub skorzystać ze wstępnie zaprogramowanych presetów, aby uzyskać szybki dostęp do ustawień wideo dla ujęć standardowych, w ruchu, kinowych i w zwolnionym tempie
 • Skróty ekranowe – dostosuj ekran, dodając skróty do najczęściej używanych funkcji.
 • LiveBurst – nagrywaj obraz przez 1,5 sekundy przed zrobieniem zdjęcia oraz po jego zrobieniu, a następnie wybierz pojedynczą klatkę jako idealne zdjęcie w rozdzielczości 12 MP lub podziel się z innymi wspaniałym filmem w rozdzielczości 4K 4:3.
 • SuperPhoto z ulepszonym HDR – rób oszałamiające zdjęcia w rozdzielczości 12 MP w ulepszonej jakości HDR (w ruchu lub w bezruchu) i zmniejszonym efektem rozmycia oraz doskonałą szczegółowością obrazu nawet w słabym świetle.
 • Najwyższa jakość filmu w 4K60 + 1080p240 – oszałamiająca rozdzielczość wideo studyjnej jakości z opcjonalną prędkością przepływowości danych do 100 Mb/s oraz filmy w rozdzielczości 1080p240 w trybie zwolnionego tempa 8x.
 • Format RAW we wszystkich trybach zdjęć – tryb RAW zapewnia największą elastyczność i jest teraz dostępny przy zdjęciach poklatkowych oraz seryjnych.
 • Nocne filmy poklatkowe – nagrywaj niesamowite filmy poklatkowe nocą w 4K, 2,7K 4:3, 1440p lub 1080p – przetworzone za pomocą samej kamery.
 • Transmisja w 1080p – korzystaj ze stabilizacji HyperSmooth, transmitując w aplikacji GoPro, a na koniec zapisz nagranie na karcie SD.
 • Sterowanie głosowe – obsługuj kamerę 14 poleceniami głosowymi w 15 językach i dialektach, np. „GoPro, take a photo”.
 • Zaawansowana redukcja szumu wiatru – nagrywaj wyraźniejszy i czystszy dźwięk za pomocą przedniego mikrofonu umieszczonego w nowym miejscu oraz dzięki poprawionym algorytmom, które aktywnie redukują szum wiatru.
 • Wytrzymałość i wodoszczelność – zapewnia wodoszczelność do głębokości 10m bez obudowy.
 • Obsługa GPS – śledź prędkość, przebytą odległość i zmiany wysokości, a następnie umieszczaj te informacje w filmach poprzez dodanie naklejek przy użyciu aplikacji GoPro.
 • Przesyłaj do telefonu – po połączeniu go z aplikacją GoPro zdjęcia i filmy są przenoszone automatycznie, ułatwiając udostępnianie w podroży.

  Najważniejsze cechy kamery Max (cena: 2399 PLN):

 • Wbudowane, składane słupki montażowe
 • Tryb HERO + nagrywanie w 360° – kamera Max umożliwia nagrywanie filmów i robienie zdjęć w tradycyjnym stylu kamer HERO oraz nagrywanie wciągających filmów 360°.
 • Max HyperSmooth – kamera Max zapewnia doskonałą stabilizację obrazu podczas nagrywania w 180°.
 • Poziomowanie w kamerze – w trybie HERO przełomowa funkcja poziomowania do horyzontu zapewnia płynny kinowy obraz.
 • Max TimeWarp – przyspiesza czas w trybach 360° i HERO. W trybie HERO funkcja TimeWarp automatycznie dopasowuje szybkość nagrania do ruchu, wykrytej scenerii oraz oświetlenia, a po dotknięciu spowalnia czas nagrywania do czasu rzeczywistego.
 • Obiektywy cyfrowe – cztery obiektywy cyfrowe ułatwiają wybór pola widzenia, zawierają też opcję Max SuperView zapewniającą niezwykle realistyczne wrażenia.
 • Max SuperView – nasz najszerszy, najbardziej realistyczny obraz można uzyskać za pomocą obiektywów cyfrowych.
 • PowerPano – zdjęcia panoramiczne bez konieczności przesuwania kamery. Rób niewiarygodne zdjęcia panoramiczne w 270° – bez zniekształceń i bez konieczności przesuwania obiektywu po horyzoncie. To idealne rozwiązanie do robienia zdjęć szybkiej akcji i doskonałych selfie.
 • Najwyższa jakość obrazu – filmy 360° w rozdzielczości 5,6K30, filmy w rozdzielczości 1440p60 i 1080p60 HERO, zdjęcia w rozdzielczości 5,5 MP HERO i zdjęcia w rozdzielczości 6,2 MP PowerPano.
 • Dźwięk sferyczny i stereo wysokiej jakości – sześć mikrofonów rejestruje realistyczny dźwięk sferyczny i zapewnia najwyższą jakość dźwięku stereo spośród dotychczasowych kamer GoPro.
 • Dźwięk kierunkowy – dźwięk kierunkowy w trybie HERO pozwala na uwydatnienie dźwięku pochodzącemu z dowolnej strony kamery, niezależnie od tego, jakiego obiektywu używasz – co idealnie sprawdza się przy nagrywaniu vlogów.
 • Łączenie obrazów w kamerze – ułatwia kopiowanie i edycję nagrań sferycznych w aplikacji GoPro.
 • Aplikacje Reframe i GoPro – korzystaj z dostępnej w aplikacji nowej technologii organizacji pracy opartej na klatkach kluczowych, by w prosty sposób kadrować nagrania sferyczne do tradycyjnego formatu filmów i zdjęć, które również można odtwarza, edytować lub udostępnia.
 • Transmisje w rozdzielczości 1080p – nagrywaj w trybie HERO i udostępniaj materiał przy użyciu stabilizacji HyperSmooth.
 • Wytrzymałość i wodoszczelność – wodoszczelność bez obudowy do głębokości 5 m.
 • Sterowanie głosowe – 13 poleceń dostępnych w 15 językach i dialektach.
 • Łączność z GPS – system GPS określa Twoje położenie, wysokość oraz prędkość poruszania. Dodawaj naklejki z danymi GPS do swoich filmów w aplikacji GoPro.
 • Wykrywanie scenerii – w trybie HERO kamera GoPro Max potrafi określi, czy znajdujesz się na śniegu, na plaży, pod wodą czy w jeszcze innej scenerii.
 • Automatyczne tworzenie kopii zapasowych w chmurze dzięki rozwiązaniu GoPro PLUS – automatycznie kopiuj filmy i zdjęcia z kamery Max do chmury.
Udostępnij
Zobacz także