Konferencje

Kiedy planowanie produkcji przyniesie wymierne efekty?

Wbrew temu, co wielu wydaje się oczywiste, planowanie produkcji w niewielkim przedsiębiorstwie jest bardzo czasochłonne. W przeciwieństwie do dużych fabryk, gdzie każdy proces jest zautomatyzowany, tu wciąż korzysta się z narzędzi, które są wątpliwym wsparciem pod względem oszczędności czasu i budżetu. Co można zrobić, by osiągnąć lepsze rezultaty?

Nowoczesne planowanie produkcji

Obecnie wciąż wiele przedsiębiorstw korzysta z tradycyjnych metod planowania produkcji. Na pierwszym planie w małych firmach zauważa się typowe tablice do planowania, na których kolejne zadania oznaczane są kartką samoprzylepną lub znacznikiem magnetycznym. Powszechnym zjawiskiem jest także korzystanie z arkuszy w Excelu lub Google, a także wdrażanie darmowego oprogramowania, które w tej wersji wciąż ma wiele ograniczeń. Przyznaj, że to mało skuteczne metody nawet w niewielkiej firmie.

Tymczasem od lat dostępne są nowoczesne rozwiązania, które usprawnią codzienną pracę na hali produkcyjnej. Takie, dzięki którym sam etap planowania przyniesie wymierne efekty, pozwalając oszacować materiały, zasoby ludzkie czy pracę maszyn.

Prodio – spodziewaj się najlepszego

Każdej firmie produkcyjnej przyświecają konkretne cele. Pomimo różnych branż wszystkie mają kilka wspólnych mianowników. Jednym z nich jest program do planowania produkcji, który pozwoli zorientować się:

  • ile zadań jest do wykonania, i które należy zrealizować w pierwszej kolejności,
  • czy uda się dotrzymać terminów realizacji zamówień,
  • jakie jest aktualne obłożenie maszyn,
  • które z etapów produkcyjnych zostały już wykonane, by móc przystąpić do kolejnych.

Czy jest oprogramowanie, które spełnia powyższe wymagania? Prodio to proste i łatwe w obsłudze narzędzie, dzięki któremu planowanie produkcji zajmuje tylko kilka minut. Teraz możesz zarządza

procesami w przedsiębiorstwie bez obaw o przestoje czy kłopoty z komunikacją. Dzięki Prodio możesz planować produkcję online, co oznacza większą swobodę także w kontekście lokalizacji.

Narzędzie dedykowane jest małym firmom zatrudniającym do 40 pracowników, polecane szczególnie w takich branżach jak: obróbka metali, drukarnie, CNC, stolarka, wtryskarnie, a także dla producentów maszyn i urządzeń, gdzie osobno zarządza się poszczególnymi elementami konstrukcji.

Planowanie produkcji z Prodio – najważniejsze funkcje

Planowanie produkcji powinno być z zasady proste i szybkie. To jednak nie wystarczy przedsiębiorcy, nawet jeśli jego hala produkcyjna ma charakter rodzinnego interesu. Prodio pozwala na tworzenie prostych planów produkcji z przypisaniem konkretnej listy zadań do danej maszyny i określeniem priorytetów produkcyjnych.

Pracownicy mają także podgląd na procesy produkcyjne w czasie rzeczywistym, co wyklucza bezpośrednią komunikację i minimalizuje ryzyko wystąpienia niejasności. W Prodio możesz także przypisać konkretne zadania pracownikom, a także załączyć dokumentację czy komentarze.

To rozwiązanie, które dzięki kilku usprawnieniom zwiększy produktywność w Twojej firmie i przyczyni się do tego, że zwiększy się Twoja konkurencyjność w branżowym środowisku.

Udostępnij
Zobacz także