Konferencje

Kody kreskowe wspierają procesy logistyczne

Czas pandemii niesie ze sobą liczne szanse rozwoju biznesu w oparciu o sieć internet. Handel w tym właśnie kanale rośnie o wiele szybciej niże sprzedaż w kanałach tradycyjnych, która również ze względu ograniczenia formalne została znacznie ograniczona. Zważając na te właśnie uwarunkowania każdy przedstawiciel branży retail powinien zadbać o rozwój możliwości efektywnego realizowania zleceń ze sklepu on-line, tak żeby jak najbardziej usatysfakcjonować realnego Klienta. W tym artykule podpowiemy jak kody kreskowe mogą stać się najlepszym przyjacielem handlu.

Kody kreskowe pomogą lepiej kontrolować stany magazynowe.

Jednym z kluczowych czynników powodzenia w biznesie e-commerce jest pełna informacja o stanach magazynowych, która daje możliwość rzetelnego informowania Klienta o spodziewanym terminie realizacji zamówienia. To właśnie wykorzystanie kodów kreskowych w magazynie umożliwia stałą kontrolę nad ilościami produktów dostępnych do wysyłki dla Klientów. Wszelkie ruchy w magazynie są rejestrowane w systemie kodów kreskowych w celu błyskawicznego przekazania zmienionego status do Klienta. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju kontroli nie ma możliwość błędnego informowania Klientów o czasie realizacji zamówienia, co finalnie wpływa na zwiększenie satysfakcji z przeprowadzonych zakupów.

Kody kreskowe wspierają procesy kompletacji

Kody kreskowe będące podstawą funkcjonowania systemów zarządzania magazynem klasy WMS wspierają również samą organizację pracy magazynu, a zwłaszcza przyspieszają proces kompletacji zamówień pod konkretne zamówienia Klientów. Obsługa logistyczna sektora e-commerce charakteryzuje się koniecznością obsługi dużo większej, niż w przypadku handlu tradycyjnego, ilości zamówień. Zamówienia te są zazwyczaj krótsze (mniejsza ilość linii), bardziej rozproszone geograficznie (takie rozproszenie zależy od obszaru, który dany sklep obsługuje). W celu efektywnego procesowania takiej dużej liczby zleceń, system WMS wspiera strategie kompletacji stworzone właśnie na takie sytuacje. Jedną z takich strategii jest multi order picking, czyli metoda kompletacji umożlwiająca kompletację w tym samym czasie bardzo wielu zamówień (do właściwej obsługi takiej strategii potrzebne są oczywiście specjalne wózki dające możliwość segregowania skompletowanych zamówień w specjalne przegródki).

System kodów kreskowych zintegrowany z firmami kurierskimi

Uwieńczeniem procesu przygotowania towaru pod zamówienie Klienta jest jego wysyłka. Dzięki zastosowaniu systemu WMS (pracującego w oparciu o technologię kodów kreskowych) możliwe jest zautomatyzowanie procesu nadawania przesyłki u Kuriera, poprzez przygotowanie dokumentacji wysyłkowej, wygenerowania etykiety kurierskiej, a nawet (w przypadku zastosowania automatycznych etykieciarek) automatyczne naniesienie etykiety wysyłkowej na karton.

HKK- Twój ekspert w obszarze logistyki e-commerce

Poznański integrator systemów automatycznej identyfikacji HKK (HIT-Kody Kreskowe) to uznany ekspert w obszarze kompleksowych rozwiązań dla branży logistyki. W naszej ofercie, obok systemów WMS znajduje się również pełna paleta sprzętowa (drukarki etykiet, kolektory danych, czynniki kodów) oraz rozwiązania do etykietowania produktów i oznaczeń regałów magazynowych.

Udostępnij
Zobacz także