Konferencje

Koniec z Nokią – Microsoft Lumia 535 rozpoczyna erę Lumii spod szyldu Microsoftu

Nadszedł czas pożegnać się z szyldem Nokii. Wczoraj Microsoft ujawnił swój pierwszy smartfon wydany jako Microsoft Lumia – a nie, jak dotychczas, Nokia Lumia. Od tej pory wszystkie nowe modele sygnowane mianem Lumii będą już nosiły na sobie logo Microsoftu (dotychczasowe Nokie pozostaną Nokiami). Pełna nazwa nowego modelu brzmi Microsoft Lumia 535.
Jeszcze we wrześniu na rynku pojawiły się nowe modele Nokii Lumii, reklamowane jako dobre smartfony w niskiej cenie. Również nowy model Microsoft Lumia to niskobudżetowy telefon, przypominający swoich braci – Nokie. Microsoft nie zaplanował na ten rok premiery żadnego flagowca, skupiając się na właśnie tańszych modelach działających w oparciu o – jakżeby inaczej – Windows Phone 8.1. Ma to pomóc w napędzeniu sprzedaży.
Microsoft Lumia 535 posiada 5-calowy wyświetlacz, czterordzeniowy procesor o taktowaniu 1.2GHz oraz 1GB RAMu. Wbudowana pamięć mieści 8GB danych (pamięć można poszerzyć z pomocą karty microSD). Microsoft promuje telefon pod hasłem „5x5x5”, czyli:

  • 5-calowy ekran;
  • 5-megapikselowa kamera przednia;
  • 5 preinstalowanych aplikacji – Skype, Office, OneDrive, Cortana oraz OneNote.

O ile dobry wyświetlacz i przednia kamera są godne uwagi, zwłaszcza dla fanów selfie, niestety – aplikacje już nie są niczym wyjątkowym, co może przyciągnąć użytkowników. Wszystkie z powyższych usług, poza Cortana, działają lepiej na innych systemach operacyjnych, niż Windows Phone, więc nie ma się za bardzo czym chwalić – nie jest to coś, czego nie oferuje nam żaden inny smartfon.
Telefon sprzedawany będzie w kilku kolorowych odsłonach, które są charakterystyczne dla Lumii – zielonym, niebieskim, pomarańczowym, białym i czarnym. Kolor obudowy będzie można zmieniać. Dostępne będą wersje dla jednej lub dwóch kart SIM.
Microsoft Lumia 535 trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu w regionie azjatycko-pacyfickim – Chinach, Indiach oraz Rosji. W późniejszym czasie sprzedawany będzie również w Afryce i Europie. Jego cena wynosić będzie około 110 euro (lub 135 dolarów), w zależności od regionu. Równa się to cenie około 450-500 złotych.

Źródło:
http://www.theverge.com/2014/11/10/7190117/microsoft-lumia-535-first-lumia-hands-on

Udostępnij
Zobacz także