Konferencje

Którą wersję Windows 10 wybrać?

Wybór właściwej wersji systemu Windows jest istotną z perspektywy użytkownika decyzją. To od niej w głównej mierze będzie zależało to, na ile będziemy zadowoleni z systemu operacyjnego oraz jakie możliwości da nam on w codziennym użytkowaniu. Poznaj najpopularniejsze rodzaje Windows 10 i dowiedz się, który najlepiej spełni Twoje potrzeby.

Windows 10 Home – podstawowa wersja systemu

Windows 10 w wersji Home jest najczęściej preinstalowanym w kupowanych dziś komputerach systemem operacyjnym. W tej wersji Windows 10 skorzystamy z podstawowych funkcjonalności komputera, takich jak aplikacje biurowe, rozrywka wirtualna czy odtwarzanie wszelkiego rodzaju multimediów. System zawiera zestaw zabezpieczeń, które przy odpowiedniej konfiguracji komputera umożliwią nam odblokowanie urządzenia dzięki samej tylko analizie twarzy lub linii papilarnych, bez potrzeby wpisywania hasła.

Windows 10 Professional – system dla bardziej zaawansowanych użytkowników

Możliwości Windows 10 Professional docenią z pewnością osoby korzystające z komputera w celach zawodowych. System wspiera obsługę Azure Active Directory, mechanizmy szyfrowania dysku, funkcję Remote Desktop czy sklep Windows Store.

Windows 10 Education – oprogramowanie stworzone na potrzeby placówek edukacyjnych

Wersja Education systemu Windows 10 pozwala na wyposażenie w odpowiednie oprogramowanie komputerów znajdujących się w szkołach, na uczelniach wyższych oraz w ośrodkach szkoleniowych. System umożliwia intuicyjne zarządzanie zdalne komputerami w sieci akademickiej, zachowując wszystkie podstawowe funkcjonalności Windows 10.

Windows 10 Enterprise – system operacyjny dla dużych firm i przedsiębiorców

Windows 10 Enterprise został stworzony na potrzeby wykorzystywania komputera w biznesie. W ramach tej wersji systemu otrzymujemy szereg dodatkowych zabezpieczeń, takich jak Credential Guard czy Device Guard, a ponadto możemy korzystać z wielu udogodnień, eliminujących konieczność korzystania z zewnętrznych usług. Przykładem takiej funkcji jest Direct Access, dzięki któremu uzyskamy dostęp do wewnętrznej sieci firmy bez potrzeby łączenia się z siecią VPN, co w perspektywie czasu przyniesie firmie znaczne oszczędności.

Gdzie kupić legalnie Windows 10?

Kwestia zakupu wybranej wersji systemu z legalnego źródła jest bardzo ważna. Tylko w ten sposób upewnimy się, że nasza praca na komputerze jest bezpieczna, zaś nam i naszemu przedsiębiorstwu nie grozi odpowiedzialność karna za korzystanie z nielegalnego oprogramowania.

Kupując Windows 10 w sklepie soft360.pl mamy możliwość zdobycia licencji na wybraną wersję oprogramowania w konkurencyjnej cenie oraz z certyfikatem legalności przeprowadzonej transakcji. Decydując się na legalne oprogramowanie wspieramy jego producenta, przyczyniając się tym samym do rozwoju produktu, i zyskujemy pewność, że transakcja przebiegnie bezpiecznie. Zakup systemu operacyjnego jest decyzją na lata – warto zatem wybrać taką jego wersję, która spełni wszystkie nasze potrzeby i wyposażyć się w nią w miejscu godnym zaufania.

Udostępnij
Zobacz także