Konferencje

[TEST] Kupujemy opony letnie przez Allegro na… smartfonie

Nie wiem czy wiedzieliście, ale serwis Allegro posiada osobną podstronę poświęconą sprzedaży opon, felg i kół samochodowych. Z racji zbliżającego się sezonu letniego i roli jaką w handlu internetowym odgrywa dziś mobile, sprawdziliśmy czy kupowanie nowych opon przez smartfon to dobry pomysł.
Można by zadać pytanie, po co na Allegro osobna podstrona dedykowana sprzedaży opon? Biorąc pod uwagę to, jak rozwija się obecnie rynek e-commerce i m-commerce, nie powinno jednak dziwić, że sklepy internetowe dążą do pewnej wewnętrznej specjalizacji. By przedstawić możliwości serwisu, posłużmy się przykładem. Załóżmy, że chcemy zamówić na własną rękę opony letnie do Forda C-MAX z 2008 roku o parametrach 195/65R15. W tym celu wchodzimy na www.allegro.pl/opony.

Na początku wybieramy kategorię i…

Na stronie głównej serwisu wybieramy czy interesuje nas zakup samych opon, felg, całych kół (również dojazdowych) albo akcesoriów. Znajdziemy wśród nich m.in. łańcuchy śniegowe, klucze, kompresory czy kołpaki.

 

…filtrujemy

Następnie możemy przejść do wyszukania opon, felg lub kół dla wybranej kategorii pojazdów. W przypadku wyboru opon, listę przefiltrujemy pod kątem sezonu, szerokości, profilu, średnicy, marki, liczby opon w komplecie i stanu. Zgodnie z naszym przykładem, wybieramy kategorię „samochód osobowy” i filtry: nowy komplet na sezon letni, opony o szerokości 195 mm, profilu 65 i średnicy 15 cali. Przy wyborze samych felg lub całych kół moglibyśmy określić również rodzaj felgi, jej średnicę rozstaw śrub i osadzenie ET.

 

Słowniczek pomoże dobrać odpowiednie parametry

Jeśli nie wiemy jakie dokładnie powinny być parametry naszej opony/felgi, albo co oznacza np. indeks nośności, prędkości lub profil opony, na stronie głównej znalazł się słowniczek. Tłumaczy on na przykładach i zrozumiałym językiem gdzie znajdziemy potrzebne informacje na starej oponie (do wyboru nowej) albo jak dobrać odpowiednie i bezpieczne zamienniki opon. Możemy skorzystać też z kalkulatora i wyszukiwarki zamienników wpisując do niego parametry opony wzorcowej.

  

  

Wybieramy najlepszą ofertę

Na stronie z wyszukanymi produktów aktywne są nałożone wcześniej filtry, które w razie potrzeby zmienimy. Kolejność wyszukanych ofert możemy sortować według standardowych dla Allegro ustawień (czasu do końca aukcji, ceny, trafności itd). Wyniki wyświetlimy w formie listy lub kafelków. Trzeba pamiętać, że u góry strony znajdują się zawsze oferty promowane i sponsorowane.

    

Po wybraniu konkretnej oferty znajdziemy parametry opony/felgi/koła oraz opis od wystawcy. W większości przypadków oferty zawierają też informacje na temat gwarancji i zwrotów.

 

Zakupy również na raty i z ubezpieczeniem

Na koniec wystarczy tylko wybrać najlepszą dla siebie ofertę i kliknąć „kup teraz”, zalogować się do konta i opłacić zamówienie (kartą, blikiem albo szybkim przelewem). Jak to na Allegro, istnieje możliwość zakupu ratalnego a także z ubezpieczeniem AlleOpona oferowanym przez PZU SA.

  

W ofercie opony dla kierowców osobówek, tirów a nawet maszyn budowlanych

Allegro oferuje zarówno produkty od handlarzy detalicznych i sklepów internetowych jak i osób prywatnych. Dzięki temu wybór cen, marek i właściwości opon, felg i kół jest naprawdę różnorodny. Zakupy zrobi tu kierowca zwykłej osobówki, SUVa/z napędem 4×4, samochodu dostawczego, ciężarowego, motocyklu i skutera czy maszyny budowlanej lub rolniczej. Wybór jest naprawdę duży.

Czy kupowanie opon na mobilnym Allegro jest szybkie i wygodne?

Pod względem interfejsu i doświadczenia użytkownika mobilnego, nie można Allegro niczego zarzucić. Kategorie produktów wybiera się wygodnie. Również listę filtrów przygotowano przejrzyście, a jej kafeterie są wyczerpujące i rozłączne. Na górze stron tradycyjnie dla Allegro wyświetlają się okruszki, które pozwalają wrócić do poprzednich kart serwisu.Istnieje też możliwość wyszukania ofert wprost z paska wyszukiwarki. Sprawnie kojarzy ona wpisane hasła z odpowiednią kategorią produktów. Po zjechaniu na dół strony w prawy dolnym rogu pojawi się z kolei przycisk szybkiego powrotu na górę, przydatny na mobile’u.
Podsumowując, gdybym miał wystawić podstronie www.Allegro.pl/opony szkolną ocenę, byłaby to 5. Z serwisu korzysta się bez zastrzeżeń, a w ofercie nie można nic zarzucić. Oczywiście oceniamy tu samą funkcjonalność serwisu. Czas oczekiwania na dostawę i obsługa zależą od konkretnego sprzedawcy.
Serwis testowano w przeglądarce Safari 12.00 oraz Chrome dla iOS.

Udostępnij
Zobacz także