Konferencje

Kursy programowania – opinie absolwentów Software Development Academy

Szkoły programowania stają się coraz popularniejsze, zachęcając potencjalnych kursantów możliwościami zdobycia cennych umiejętności i co istotne – nowego zawodu. Jak perspektywy te wyglądają w rzeczywistości? Sprawie postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej, biorąc pod lupę opinie osób, które ukończyły kurs w jednej z największych polskich akademii programowania – Software Development Academy.

Bez taryf ulgowych

Nie ulega wątpliwościom, że bootcampy programistyczne są niezwykle atrakcyjną propozycją. Czy jednak samo zapisanie się na kurs będzie wystarczające, by zostać ekspertem-programistą z prawdziwego zdarzenia? Jak podpowiadają opinie kursantów i absolwentów – niekoniecznie:

Należy pamiętać, że akademie, które poważnie podchodzą do kształcenia przyszłych programistów, wymagają, aby na pierwsze zajęcia przybyć już z podstawową wiedzą z zakresu konkretnych technologii. W Software Development Academy zakwalifikowani na bootcamp kursanci muszą wykonać prework, czyli zestaw ćwiczeń, które mają stanowić wstęp do dalszej nauki. Będzie się on oczywiście różnić w zależności od szkolenia­ – np. w przypadku kursu podstawowego z JavaScript konieczne będzie zrozumienie kluczowych zagadnień z zakresu HTML i CSS.
Jak wspominają absolwenci, już na tym etapie warto ostro wziąć się do pracy. Jest to świetna wiadomość dla tych, którym rzeczywiście zależy na zmianie swojej ścieżki zawodowej – intensywny początek kursu to obiecujący zwiastun tego, co będzie działo się później!

Praca, praca, praca…

Oczywiście praca nie kończy się wraz z rozpoczęciem kursu. Według opinii kursantów trenerzy Software Development Academy wymagają od nich wiele pracy, jednak sami przyznają, że jest to ogromną zaletą oferowanych przez akademie szkoleń. Co więcej, absolwenci zwracają uwagę, że pomimo ciężkiej pracy, kursom towarzyszą pozytywne emocje:

Sądząc po opiniach kursantów, konieczność poświecenia dodatkowego czasu na samodzielna naukę jest świetnym uzupełnieniem kursu i szansą na wprawienie się w programistycznym boju.

Kurs programowania a samodzielna nauka

Spora część osób decyduje się na kurs także dlatego, że trudno jest im się zmotywować do samodzielnej nauki programowania w domowym zaciszu. Jak podpowiadają opinie absolwentów, szkolenie w akademii może okazać się idealnym remedium na taki stan rzeczy:

Bootcampy będą więc bardzo dobrą opcją dla tych, którzy wcześniej próbowali samodzielnie uczyć się programowania i naprawdę to lubią, ale po prostu nie mogą znaleźć w sobie motywacji, aby stale poszerzać swoją wiedzę.

Czego faktycznie uczy kurs?

Celem nauki w szkole programowania jest przede wszystkim zdobycie umiejętności praktycznych, które pozwalają na swobodne poruszanie się po konkretnych technologiach. W trakcie szkolenia na kursantów czekają projekty, które sprawdzają stopień przygotowania do pracy w profesjonalnych, komercyjnych zastosowaniach.
Kursy w Software Development Academy pozwalają zagłębić się nie tylko w świat konkretnych języków programowania. Praca w kilku – lub kilkunastoosobowej grupie symuluje także warunki panujące w przyszłym miejscu pracy, co pozwala absolwentom szybciej dostosować się do nowych wymagań i okoliczności. Intensywna nauka sprzyja rozwojowi umiejętności analitycznych i rozumowania logicznego, które w pracy programisty są absolutnie niezbędne:

Opinie o współpracy z trenerami

Jedną z największych zalet szkoleń w akademiach programowania jest obecność kadry trenerskiej. Nie ma się czemu dziwić – zespół, w którym każdy członek ma nie tylko obszerną wiedzę, ale przede wszystkim doświadczenie praktyczne, to ogromna szansa dla osób, które chcą stawać się coraz lepszymi programistami. Nauka od mentorów to najlepszy sposób, by zapoznać się z dobrymi praktykami w konkretnych technologiach czy po prostu całkowicie zrozumieć, jak i dlaczego coś działa tak, jak działa.
Opinie kursantów i absolwentów na ten temat są jednoznacznie pozytywne:

Możliwości zatrudnienia w nowej branży

Jak podaje Software Development Academy, ośmiu na dziesięciu absolwentów akademii znajduje zatrudnienie w branży IT w ciągu 3 miesięcy od momentu zakończenia kursu. Jest to naprawdę świetny wynik, który daje rzeczywisty pogląd na to, jak wyglądają możliwości zmiany dotychczasowej ścieżki zawodowej. Potwierdzają to liczne opinie osób, które ukończyły szkolenie. Wysoką jakość kursu poświadcza również fakt, że część kursantów jeszcze w trakcie nauki została zatrudniona w nowym zawodzie:

Co więcej – uczestnicy szkolenia są wysoko oceniani przez firmy, które decydują się na przyjęcie świeżo upieczonych programistów:

Dzięki takim opiniom można dowiedzieć się, że kursy programowania to rzeczywiście coś, co oferuje realne perspektywy na rozpoczęcie nowej ścieżki kariery. Nie można także zapominać o tym, że akademia pomaga swoim podopiecznym znaleźć zatrudnienie – najczęściej z doskonałym skutkiem.

Dlaczego warto zainwestować w kurs?

Dla wielu osób nauka jest formą inwestycji. Nie inaczej jest w przypadku osób, które decydują się na bootcampy informatyczne. Szkolenie to nie tylko sposób na zdobycie nowego zawodu, ale także na pozyskanie umiejętności programowania, które same w sobie warto posiadać:

W czasie bycia kursantem można także rozszerzyć swoją siatkę kontaktów i zdobyć znajomych po fachu, co może okazać się przydatne w przyszłości – nie tylko ze względów zawodowych!

Podsumowanie

Jak dowodzą opinie kursantów i absolwentów Software Development Academy, kursy programowania to doskonała szansa na to, by odmienić swoje życie na lepsze. Oczywiście udział w szkoleniach wiąże się z koniecznością systematycznej pracy, jednak efekty końcowe pokazują, że wysiłek ten opłaca się. Z wystawionych przez absolwentów SDA ocen jednoznacznie wynika, że naprawdę warto skorzystać z propozycji szkoły.
 

Udostępnij
Zobacz także