Konferencje
Mobile Trends

Laptop do pracy biurowej – jak powinien wyglądać oraz czym się charakteryzować?

Zakup laptopa firmowego tylko z pozoru należy do łatwych zadań. Warto wtedy zwrócić uwagę na szereg cech i rzeczy, które mogą przydać się w późniejszym jego użytkowaniu. Parametry i ogólna specyfikacja jest bardzo ważna, jednak bez niektórych funkcji nawet wizualnych, praca na takim sprzęcie może okazać się bardzo trudna.

Dlaczego laptop, a nie komputer stacjonarny?

Jeszcze do niedawna, w większości firm znajdowały się stacjonarne jednostki operacyjne. Laptopy były wtedy uznawane za dużo słabsze, gdyż powszechnie uważano, że im „mniej elektroniki”, tym po prostu gorzej. Bardzo sprawne i skuteczne dążenie do minimalizacji podzespołów idące w parze ze wzrostem jakości sprawiło, że ludzie zaczęli dostrzegać w laptopie coś więcej niż tylko narzędzie do przeglądania internetu.

Skoro dało się stworzyć laptopy o wydajności porównywalnej do komputerów stacjonarnych, to dlaczego by z nich nie skorzystać? Urządzenia te są przecież o wiele bardziej praktyczne i nawet w przypadku zdobywającej aktualnie popularność pracy zdalnej lub hybrydowej, wszystkie dane dotyczące wykonywanych zadań wędrują razem z nami.

Wybór laptopa biurowego – czym się kierować?

Należy pamiętać, że biznesowy laptop nie musi posiadać wszystkich parametrów w najlepszej wersji, gdyż i tak istnieje mała szansa, że zostaną one w pełni wykorzystane. Warto więc skupiać się wyłącznie na funkcjach i specyfikacji, które przydadzą się nam podczas pracy.

Praktycznie w każdej branży, specjaliści zajmują się czymś zupełnie innym. Z tego względu, nie istnieje recepta na idealny laptop biurowy, dobrze radzący sobie w każdej sytuacji. Z pewnością, jednym z ważniejszych komponentów jest aktualnie procesor. To jego specyfikacja ma wpływ na szybkość działania poszczególnych procesów oraz zdolność wykonywania wielu czynności jednocześnie. Warto wybierać przede wszystkim procesory marki Intel o generacji nie starszej niż i5.

Przykładem takiego laptopa może być HP ENVY Laptop 15 i5-10300H 1TB SSD 16 GB W10. Sprzęt ze względu na wydajny procesor o wysokim taktowaniu oraz dużą ilość miejsca na dysku SSD, będzie w stanie poradzić sobie z trudnymi wyzwaniami. Nie jest to rzecz jasna urządzenie na miarę projektanta czy grafika komputerowego, ale bez problemu da radę stawić czoła większości zadań w firmie.

Waga, matryca i złącza

Przenosząc laptop z miejsca na miejsce, w pewnością zależy nam na jego lekkości. Dobrze, gdy urządzenie jest lekkie, ale nigdy nie powinno odbywać się to kosztem jakości obudowy. Większość laptopów posiada obudowy odporne na stłuczenia, czy nawet takie z dodatkiem metalu przeznaczonego do ochrony.

Praca z laptopem umożliwia nam dowolność w przenoszeniu się z miejsca na miejsce. Czasem zdarzy się nam wybrać pozycję, w której światło słoneczne będzie padać nam bezpośrednio na urządzenie. Okazuje się, że w takim przypadku nie musimy rezygnować z wygody. Zaleca się więc wybór matrycy matowej. Dodatkowym jej atutem, jest mniejsze zmęczenie oczu podczas użytkowania.

W temacie złącz należy powiedzieć tyle, że dobrze kiedy jest ich dużo. Nikomu raczej nie chce się dokupywać specjalnych przejściówek, a sama ilość portów jest znacząca w codziennej pracy.

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także