Konferencje

Laptopy poleasingowe. Wybór najlepszego sprzętu wedle potrzeb

„Jaki laptop wybrać?” – to bardzo popularna fraza, którą użytkownicy wpisują w wyszukiwarkę internetową. Nie jest to łatwa decyzja, ale można sobie ułatwić jej podjęcie, dzięki rozważeniu kilku kwestii.  

Laptopy poleasingowe – czym się charakteryzują

Na wstępie wypada dowiedzieć się, czym w ogóle są laptopy poleasingowe. Jest to przenośny sprzęt komputerowy, który trafia do sprzedaży detalicznej z leasingu w firmach, które odświeżają swoje wyposażenie.

Zatem laptopy poleasingowe są używane. Jednak ich eksploatacja odbywa się w specyficznych biurowych warunkach, które nie należą do bardzo wymagających. Dodatkowo sprzęt przed trafieniem do sprzedaży przechodzi gruntowne testy oraz oględziny stanu wizualnego. Na ich podstawie każdy egzemplarz jest kategoryzowany – przydzielane są kategorie jakości A, B oraz C.

Co wziąć pod uwagę przy wyborze laptopa poleasingowego?

Jeżeli już zdecydujemy się na zakup sprzętu komputerowego, który wrócił z leasingu, to przed wyborem konkretnego egzemplarza powinniśmy zastanowić się nad kilkoma aspektami.

Stan

Pierwszą z rzeczy, które należy brać pod uwagę przed zakupem, jest stan techniczny i wizualny laptopa poleasingowego, który określa kategoria, jaka została mu nadana. Jeżeli nie mamy dużych oczekiwań względem wyglądu laptopa, to odpowiednia będzie nawet kategoria B, obejmująca urządzenia w pełni sprawne, jednak z widocznymi śladami użytkowania.

Parametry

Oczywiście nie można podczas wybierania laptopa poleasingowego pominąć takiego czynnika jak specyfikacja. Często laptopy poleasingowe mają bardzo dobre parametry, mimo że służyły do pracy biurowej. Warto zatem trochę poszperać i znaleźć laptop, który będzie sprzętowo najbliższy naszym oczekiwaniom.

Cena

Dla wielu potencjalnych klientów cena stanowi czynnik decydujący. Laptopy poleasingowe charakteryzują się bardzo dobrym stosunkiem jakości do ceny. Niekiedy laptop powracający z umowy leasingowej można zakupić 3-4 razy taniej niż sprzęt pochodzący wprost od producenta.

Gwarancja

Przewagą laptopów poleasingowych nad tymi używanymi z ofert osób prywatnych np. na portalach aukcyjnych jest to, że te pierwsze są objęte gwarancją sprzedającego. Dodatkowo, jak już było wspomniane, przed trafieniem do sprzedaży są one wnikliwie sprawdzane pod kątem wad i usterek.

Jak znaleźć odpowiedni laptop poleasingowy

Pierwszym rozwiązaniem, jakie nasuwa się w przypadku rozpoczęcia poszukiwań, jest wpisanie frazy, dajmy na to „laptopy poleasingowe warszawa” w Google i późniejsze zapoznanie się z wynikami.

Można też bezpośrednio zapoznać się z ofertami firm, które specjalizują się w sprzedaży laptopów poleasingowych.

Udostępnij
Zobacz także