Konferencje

Lidl Polska wdraża system LIMO – iPady dla Kierowników Rejonu Sprzedaży

Lidl Polska wprowadza nowy system technologii mobilnych, który ma służyć sprawniejszemu zarządzaniu sprzedażą i organizacji pracy. System nosi nazwę LIMO (Lidl Mobile Office) i jest dedykowany urządzeniom iPad. Został stworzony przy wsparciu Apple i od roku 2012 wprowadzany jest systematycznie w wielu krajach – teraz dotarł także do Polski.
LIMO to przede wszystkim wsparcie dla Kierowników Rejonu Sprzedaży. System dostarcza im zdalnie wszelkich informacji niezbędnych do organizacji i zarządzania procesami sprzedaży. LIMO ujednolica wymianę danych, zastępując konieczność korzystania z dokumentów w tradycyjnej, papierowej formie. W ramach projektu LIMO wszyscy Kierownicy Rejonu Sprzedaży oraz ich przełożeni otrzymają biznesowe iPady. Dzięki specjalnej aplikacji pracownicy będą mieli dostęp do najświeższych informacji dotyczących sprzedaży oraz np. do dokumentów szkoleniowych. Aplikacja udostępni im też szczegóły dotyczące statystyk sprzedaży czy inwentaryzacji. Dzięki systemowi LIMO znacznemu usprawnieniu ulegnie wymiana informacji i kontakt pomiędzy poszczególnymi oddziałami i główną siedzibą firmy. W takiej sytuacji bezpieczeństwo danych firmy staje się bezwzględnym priorytetem, jednak MobileIron – firma trzymająca pieczę nad międzynarodowym systemem LIMO – zapewnia, że dostarcza firmie wszelkich niezbędnych narzędzi zapewniających bezpieczeństwo tych informacji.
Taka polityka Lidla świadczy o dążeniu firmy do automatyzacji wielu procesów administracyjno-biznesowych, co w dzisiejszych czasach powoli staje się normą. Dobrze widzieć, że i w Polsce firmy robią coraz większy krok w stronę mobilności i automatyzacji działań biznesowych. Mimo, iż są to działania wewnątrz korporacji, wpłyną one pozytywnie na całokształt zarządzania firmą, a więc pośrednio także na klientów. MobileIron na swojej stronie internetowej twierdzi, iż oszczędzanie czasu za pomocą wykorzystywania nowoczesnych technologii do komunikacji ma pierwszorzędne znaczenie, ponieważ znacząco wpływa na poprawę jakości obsługi klientów.
Źródło:
http://www.mobileiron.com/en/company/press-room/press-releases/lidl-manages-ipads-and-mobile-apps-conveniently-and-securely

Udostępnij
Zobacz także