Konferencje

LinkedIn zwolniło łącznie prawie 1400 pracowników

Na początku tego miesiąca LinkedIn ogłosił wprowadzenie nowych narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w całej firmie. Dziś przekazał inny komunikat, który skupia się na kwestiach przyszłościowych, mówiąc jednocześnie o zwolnieniach 668 pracowników.

Jak donosi techcrunch.com, większość zwolnień, dokładnie 563, ma dotknąć dział badań i rozwoju. To z kolei wpłynie na zespoły inżynierii, produktów, talentów oraz finansów. Ogłoszenie dzisiejszych cięć następuje pięć miesięcy po wcześniejszym ogłoszeniu przez LinkedIn redukcji etatów 716 pracowników oraz wycofaniu swojej aplikacji w Chinach. Po dzisiejszych zwolnieniach, łączna liczba pracowników, którzy musieli opuścić LinkedIn, będące częścią Microsoftu, wzrośnie do 1384 osób. Raport ze Layoffs.fyi na rok 2023 wykazał, że ogólnie w branży zwolniono ponad 242 000 pracowników.

Cele firmy

LinkedIn podkreśla w swoim oświadczeniu, że te działania wynikają z potrzeby dostosowania struktur organizacyjnych i usprawnienia procesu podejmowania decyzji. Firma zapewnia, że nadal inwestuje w strategiczne cele na przyszłość oraz zobowiązuje się do pełnego wsparcia zwolnionych pracowników w okresie przejściowym, traktując ich z troską i szacunkiem.

Sztuczna Inteligencja na przedzie

Mimo braku konkretnego wskazania priorytetów strategicznych, prawdopodobnie częścią nowej strategii będzie skupienie się na pozyskiwaniu talentów z obszaru sztucznej inteligencji.

Od czasu przejęcia przez Microsoft za ponad 26 miliardów dolarów w 2016 roku, LinkedIn stał się mniej przejrzysty w kwestiach finansowych i innych wskaźnikach operacyjnych. Jednak w raporcie zysków Microsoft za cały rok finansowy lipca 2023 roku, podano, że LinkedIn ma ponad 950 milionów członków i osiągnął ponad 15 miliardów dolarów przychodów, a największym źródłem tych przychodów są Talent Solutions o wartości ponad 7 miliardów dolarów.

Udostępnij
Zobacz także