Konferencje

Lokalizowanie i śledzenie telefonu – to możliwe i bezpieczne

Namierzanie i śledzenie telefonu to swego rodzaju tematy tabu. Wydaje się nam, że tego rodzaju narzędzia są zarezerwowane dla służb mundurowych i nie powinny być wykorzystywane w codziennym życiu. Okazuje się jednak, że rozwój technologiczny pozwala nam na całkowicie bezpieczne namierzanie naszych urządzeń – zwłaszcza w przypadkach, gdy je zgubiliśmy lub zostały one skradzione. W internecie znajdziemy dziesiątki aplikacji, które umożliwiają podjęcie takich działań. Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Dlaczego warto zadbać o możliwość namierzenia telefonu?

W pierwszej kolejności warto zadać sobie pytanie dotyczące wartości telefonów komórkowych. Dlaczego dziś są one tak ważne i stanowią łakomy kąsek dla złodziei? Przede wszystkim chodzi o wartość materialną – niektóre modele telefonów kosztować bowiem mogą nawet kilkanaście tysięcy złotych. Ponadto duża część z nas w pamięci wewnętrznej urządzeń przechowuje dokumenty (na przykład dowody osobiste) czy hasła do bankowości internetowej. Utrata fizycznego dostępu do naszego urządzenia może więc być zaledwie początkiem naszych problemów. Nic więc dziwnego, że ogromnym zainteresowaniem cieszą się aplikacje i narzędzia, które umożliwiają lokalizowanie i śledzenie telefonu. Na rynku znajdziemy zarówno bezpłatne, jak i płatne programy, które posiadają szereg najróżniejszych opcji. Pozwalają nam one poczuć się nieco bezpieczniej i zwiększają znacząco prawdopodobieństwo odzyskania skradzionego lub zagubionego sprzętu. Jak wybrać program, który spełni wszystkie nasze oczekiwania?

Jak wybrać narzędzie i aplikację do śledzenia telefonu?

Na rynku znaleźć można wiele płatnych rozwiązań, które zapewniają nam możliwość kompleksowego śledzenia telefonu i jego lokalizacji. W tym miejscu warto wyróżnić chociażby serwis https://lokalizo.pl i powiązaną z nim aplikację mobilną. Zainteresowani jej możliwościami mogą być zarówno rodzice (zyskają oni kontrolę nad telefonami swoich pociech), jak i pracodawcy (będą oni mieli możliwość sprawdzania lokalizacji czy SMS-ów na firmowych urządzeniach). Aplikacja jest płatna i dostępna w kilku wariantach cenowych – dzięki temu każdy może dobrać paletę usług, która odpowiada jego oczekiwaniom. Pamiętać należy, że do prawidłowego działania aplikacja wymaga zainstalowania na śledzonym telefonie, do czego niezbędna jest zgoda jego właściciela (w przeciwnym razie może być to uznane za naruszenie prywatności). Przed skorzystaniem z usługi warto więc zapoznać się z jej regulaminem i cennikiem. Warto także dodać, że w sieci znajdziemy bezpłatne rozwiązania, które umożliwiają namierzenie telefonu i jego zdalne wymazanie czy zablokowanie – nie zawierają one jednak funkcji zaawansowanego śledzenia czy historii lokalizacji. 

Udostępnij
Zobacz także