Konferencje

LumiSmart – lampa, która daje nie tylko światło

LumiSmart na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykła lampa biurowa. Jednak dzięki połączeniu z wifi oraz dzięki wbudowanym sensorom staje się bardzo ciekawym urządzeniem, które możemy wykorzystać na wiele sposobów.
20140206230334-Screen_Shot_2014-02-07_at_16.03.12LumiSmart  to lampa LED podłączona do bezprzewodowego internetu. Połączenie to pozwala na zdalne sterowanie za pomocą smartfona z systemem Android lub iOS. Wyjątkowość tej lampy tkwi w wielu czujnikach, które zostały wbudowane w urządzenie. Czujnik światła pozwala dostosować jasność do otoczenia. Czujnik temperatury pozwala nam monitorować czy w pokoju nie jest za zimno. W lampie zamontowano również czujnik ruchu i aparat. Możemy tak zaprogramować naszą inteligentną lampę, aby wykonywała zdjęcia i przesyłała je nam, kiedy wykryje ruch w otoczeniu. Może sama się wyłączać kiedy zaśniemy lub służyć nam jako budzik rano.  Lampa ma również wbudowany głośnik i mikrofon. Pełna gama możliwości jest zaprezentowana na filmie.
 

Możliwości jakie daje nam LumiSmart jest bardzo dużo. Wiele z nich wydaje się naprawdę przydatnych. Dodatkowym atutem jest zastosowanie diod LED oraz czujnik oświetlania, co zapewnia optymalne oświetlenie w zależności od jasności otoczenia i pory dnia. Lampa jest bardziej ekologiczna i zużywa mniej prądu niż inne produkty tego typu.  Interfejs obsługi jest prosty i każdy może skorzystać z funkcji, które dla niego będą przydatne. Każdy może tworzyć własne scenariusze, jak lampa powinna zachowywać się w określonych sytuacjach i jakie powiadomienia wysyłać na nasz telefon.
W chwili obecnej twórcy posiadają prototyp urządzenia i zbierają fundusze na dalszy rozwój. Jak deklarują pierwsze egzemplarze dla testerów i deweloperów będą dostępne już we wrześniu tego roku w cenie 199$. Czy produkt odniesie sukces ciężko powiedzieć. Na 6 dni przed końcem zbiórki pomysłodawcy mają zagwarantowane jedynie 10% z 50.000$, które potrzebują. Projekt można wesprzeć na http://igg.me/at/lumismart
A czy Ty też uważasz, że LumiSmart daje coś więcej niż tylko światło?

Udostępnij
Zobacz także