Konferencje

Masz dość ignorancji swojego dziecka? Zainstaluj Ignore No More

Historii ludzkości nie są obce częste konflikty międzypokoleniowe. Dzieci buntowały się przeciw swoim rodzicom dawniej, robią to i dziś. Zmieniają się jedynie okoliczności i środki tej odwiecznej „batalii”. Jednak historia Sharon Standifird, amerykańskiej matki, sfrustrowanej ignorancją swoich dzieci, pokazuje, że rodzice nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa, a technologia może być dla nich poważnym wsparciem, o czym sygnalizowaliśmy jakiś czas temu.
Sharon Standifird wielokrotnie przeżyła to, co spotyka chyba większość rodziców na świecie. Próby kontaktu z jej synem, Bradleyem, najczęściej spełzały na niczym. Nastolatek był ciągle zajęty smsowaniem, grami mobilnymi czy rozmowami z przyjaciółmi. Matka powiedziała dość, a jej irytacja była jednocześnie motywacją do stworzenia aplikacji, która uniemożliwi dziecku ignorowanie rodzica. Tak powstał pomysł na Ignore No More.

Zasada działania Ignore No More jest wyjątkowo prosta, ale zarazem skuteczna. Po instalacji aplikacji na telefonie rodzica i założeniu konta (które może być wykorzystywane do kontroli wielu smartfonów jednocześnie), rodzic musi jeszcze zainstalować aplikację na telefonie swojej pociechy. Krótka konfiguracja (twórcy appki zapewniają, że nie trwa dłużej niż 10 minut) pozwala na zablokowanie urządzenia dziecka do czasu, aż nie odpowie ono na sms czy telefon od swojego opiekuna.
Autorka pomysłu zapewnia, że wyżej opisane rozwiązanie jest wyjątkowo skuteczne. Aplikacji nie można usunąć czy konfigurować bez znajomości hasła rodzica, a jedynym sposobem odblokowania smarfona jest kontakt z zatroskaną mamą czy tatą. Żegnaj ignorancjo dzieci?
Na chwilę obecną Ignore No More jest dostępne na urządzenia działające pod kontrolą Androida, a cena „mobilnego przypominacza” to 1.99$, czyli nieco ponad sześć złotych. To chyba niezbyt wygórowana cena za uwagę naszych dzieci? Osobiście uważam jednak, że przydałaby się wersja darmowa (z reklamami?) aplikacji, ewentualnie testowa… w końcu reakcja dziecka na zablokowany telefon może być bardzo gwałtowna, więc może lepiej nie inwestować w ciemno?
Źródło:
http://www.phonearena.com/news/Parents-kids-not-calling-you-back–Frustrated-mom-develops-app-that-remotely-locks-devices-until-they-do_id59435
http://ignorenomoreapp.com/

Udostępnij
Zobacz także