Konferencje

Microsoft obiecuje: wszystkie Lumie z WP 8, dostaną aktualizację do Windows 10!

Jeszcze nie zdążyliśmy pogodzić się z oficjalnym i ostatecznym pożegnaniem telefonów z logo Nokii, a już płyną do nas nowe informacje z obozu Microsoftu. Warto dodać, że chodzi o wiadomość, na którą czekają chyba wszyscy posiadacze smartfonów z Windows Phone. Okazuje się bowiem, że gigant z Redmond ma w planach aktualizację wszystkich Lumii, działających pod kontrolą Windows Phone 8, do dziesiątej wersji Windowsa.
Powyższa informacja została przekazana w dość niespodziewany sposób, bo poprzez tweet na oficjalnym koncie @Lumia:
win10
Co więcej, z przekazanej informacji możemy dowiedzieć się o nowych modelach urządzeń z Windows 10, co było raczej do przewidzenia. Kwestią mniej oczywistą była nazwa mobilnej wersji nadchodzącego systemu, ale prawdopodobnie będzie ona taka sama na wszystkich platformach sprzętowych.

Czy to coś pewnego?

Wydaje się, że plany Microsoftu zostały wyraźnie sprecyzowane. Jednak zaleca się pewną powściągliwość względem zapowiedzi tej firmy. Wszyscy pamiętamy, jak skończyły telefony działające pod kontrolą Windows Phone 7 – ich właściciele nie doczekali się aktualizacji do ósmej wersji tego systemu. Pojawił się zaledwie patch, który usprawnił kilka drobnostek. Tak więc, czy możemy w pełni zaufać Microsoftowi? I tak, i nie.

Dlaczego tylko Lumie?

Wnikliwi komentatorzy dość szybko spostrzegli, że w wyżej zaprezentowanym tweetcie, jest mowa tylko i wyłącznie o smartfonach z serii Lumia. Co prawda jest to główna rodzina urządzeń z systemem Microsoftu, nad którą firma sprawuje bezpośrednią kontrolę od czasu przejęcia Nokii. Jednak na rynku mobilnego Windowsa działają też inni producenci, tacy jak Samsung czy HTC. Niebezpodstawne wydaje się więc pytanie, o los tych urządzeń, które nie należą do serii odziedziczonej po Nokii. Czy Microsoft zadba o wszystkie urządzenia z Windows Phone 8, a może tylko wybrane?

Unifikacja – przyszłość Windowsa

Są też przesłanki za tym, że Microsoft postara się jednak o aktualizację dla jak najszerszej grupy urządzeń. Od jakiegoś czasu wiadomo, że amerykański gigant rynku IT chce zunifikować swoje produkty. Dotychczasowy podział na kilka wersji Windowsa ma przejść do historii wraz z przyszłoroczną (dokładny harmonogram nie został podany, ale przewiduje się premierę w połowie 2015 roku) premierą Windows 10. Co więcej, brak aktualizacji dla urządzeń z Windows Phone 7 był źródłem krytyki i niezadowolenia ze strony konsumentów. Dlatego przewiduje się, że Microsoft nie popełni drugi raz tego samego błędu i zadba o możliwe wszystkich użytkowników systemu Windows Phone 8. Czas pokaże, czy rzeczywiście tak będzie.
Źródło:
http://www.itechpost.com/articles/12901/20141114/windows-10-coming-to-all-windows-phone-8-lumia-devices-microsoft-confirms.htm

Udostępnij
Zobacz także