Konferencje
Mobile Trends

Mobile Trends Conference 2013

W dniach 21 i 22 lutego w Krakowie odbyła się druga edycja Mobile Trends Conference. Jest to największe w Polsce wydarzenie skupiające branże mobile. Zostały wygłoszone aż 22 prelekcje poruszające najnowsze zagadnienia ze sfery mobilnego internetu i kwestie nowych form marketingu. Imprezie towarzyszyło rozdanie prestiżowych nagród Mobile Trends Awards dla najlepszych na rynku twórców aplikacji i innych rozwiązań mobilnych w roku 2012.
Druga edycja Mobile Trends Conference, w odróżnieniu do ubiegłorocznej, trwała dwa dni. Pierwszego dnia prelekcje skupiały się na biznesowych oraz marketingowych aspektach wykorzystania mobile. Drugi dzień przeznaczony był dla deweloperów aplikacji i stron mobilnych. W konferencji wzięło udział łącznie 550 osób z całej Polski, a także z zagranicy.
Pierwszego dnia emocje wzbudziły prelekcje Piotra Koniecznego (niebezpiecznik.pl), który opowiedział o bezpieczeństwie aplikacji mobilnych, Moniki Mikowskiej (jestem.mobi), która przedstawiła 7 wyzwań dla branży na rok 2013 oraz Mariusza Gąsiewskiego (Google), który zaprezentował jak należy analizować efektywność działań w obrębie mobile. Nie zabrakło również zagranicznych gości – między innymi Guy Hollender, który omówił zalety platformy TROPHiT, będącej ogromnym sukcesem w Izraelu.
Drugi dzień poświęcony był technicznym aspektom tworzenia stron i aplikacji mobilnych. Najwyższe oceny uczestników zyskały prelekcje Krzysztofa Ściry (Szybciej niż natywnie? – wydajność (nie tylko) Phonegapa) oraz dwóch zagranicznych prelegentów. Marko Dugonjić z Chorwacji opowiadał o Responsive Web Typography, natomiast John Percival przedstawił potencjał reklamy Mobile Rich Media.
Prezentacje dostępne są na stronie 2013.mobiletrends.pl/program.php
Złotym sponsorem konferencji była firma SAP. Jej przedstawiciele wygłosili prelekcje, które również wzbudziły uznanie wśród uczestników. W gronie sponsorów znalazły się również takie firmy jak Microsoft, Smart AdServer, Softhis, Tyntec, Helion, Nomtek, iMad oraz Upriser. Patronat merytoryczny nad konferencją objął IAB Polska.
Po pierwszym dniu konferencji odbyła się uroczysta Gala rozdania nagród Mobile Trends Awards. W 16 kategoriach zostały wręczone statuetki dla najlepszych firm wybranych przez kapitułę konkursową. Wśród laureatów znalazły się między innymi Raiffeisen Polbank, Unilever Polska, Listonic, TVN, moBILET czy Red Bull.
Branża mobilna bardzo szybko się rozwija. W kategorii „Aplikacja mobilna – edukacja” zwyciężył Kapitan Dyzio zrealizowany na zlecenie Ministerstwa Środowiska. Cieszy nas to, że nie tylko firmy zaczynają już dostrzegać potencjał, jaki tkwi w mobile – mówi Robert Rachwał, pomysłodawca oraz główny organizator wydarzenia.
Niezwykły głos i wdzięk gwiazdy wieczoru, Klaudii Gawor zachwycił ponad 250 osób, które uczestniczyły w uroczystości rozdania nagród. Po gali odbyła się impreza networkingowa. Była to doskonała okazja do biznesowych rozmów i nawiązania nowych kontaktów.
Organizatorem wydarzenia jest firma ClickMaster Polska. Relacja foto i wideo dostępna jest na profilu imprezy na Facebooku.
Zdjęcie:
aleksandervogiatzis.com

Udostępnij
Mobile Trends
Zobacz także