Konferencje

Mobilne premiery 2015, czyli flagowce w natarciu – Samsung Galaxy S6, HTC M9, Xperia Z4 i inne

Mobile World Congress 2015 zbliża się wielkimi krokami i najnowsze urządzenia mobilne zostaną zaprezentowane w Barcelonie już w przyszłym tygodniu. Podczas targów, jak co roku, zostaną zaprezentowane jedne z najgorętszych premier tego sezonu. Swoje flagowce przedstawią m.in. Samsung i HTC. Samsung pilnie kontroluje ilość plotek, jaka powstaje wokół najnowszego modelu Galaxy S6, jednak w przypadku flagowca HTC One M9 czy tabletu Sony Xperia Z4 doszło do wycieków.

Samsung Galaxy S6 – The Next Galaxy

isthisthenextW dobie internetu nic nie ukryje się przed wścibskimi internautami. Przedpremierowe wycieki dotyczące najnowszych urządzeń to standard. Tę sytuację bardzo umiejętnie wykorzystał Samsung, tworząc stronę Is This The Next? Na stronie przedstawiono poszczególnie pogłoski, jakie krążą wokół jednego z najbardziej oczekiwanych urządzeń: Samsunga Galaxy S6. W całości wykonany ze szkła? O trzech wyświetlaczach? Super-panoramicznym ekranie? Samsung zgrabnie żartuje z tych wszystkich pogłosek, równocześnie budząc jeszcze większe zainteresowanie urządzeniem.
Smartfony z linii Galaxy dotychczas były swoimi kolejnymi ulepszeniami: S4 to ulepszona wersja SIII, a S5 to ulepszony S4 itd… Tym razem Samsung obiecał zerwać z tego typu ciągłymi, małymi ulepszeniami i stworzyć coś innowacyjnego, co naprawdę będzie stanowiło krok milowy w historii marki. Wszystkie dotychczasowe plotki skumulowano na w.w. stronie Is This The Next?
Najpewniejsze wydają się zmiany w samym wyglądzie telefonu – nowe tworzywa czy też nowy, zakrzywiony wyświetlacz. Szczególnie silne są podejrzenia dotyczące tej drugiej pogłoski, albowiem nietypowo zaokrąglone krawędzie telefonu ukazane były częściowo na zaproszeniach na MWC2015. Telefon ma mieć ekran o przekątnej 5,1 cala. Zmianom może ulec również nakładka systemowa Samsunga. O jakie zmiany tak naprawdę chodzi dowiemy się już 1 marca, podczas premiery urządzenia, jaka będzie miała miejsce na Mobile World Congress 2015 w Barcelonie.

HTC One M9

htcm9Również HTC przygotowuje się do premiery swojego nowego flagowca – HTC One M9. O ile Samsung dość pilnie strzeże materiałów dotyczących Galaxy S6, o tyle HTC zaliczyło kilka „wpadek” – do sieci wyciekły zdjęcia, a także 3 materiały video promujące nowy telefon. Jego premiera ma mieć miejsce, podobnie jak w przypadku Samsunga, podczas MWC2015. Telefon ma posiadać 5-calowy wyświetlacz full-HD, procesor Snapdragon 810 Qualcomm, 3GB pamięci RAM, 32GB pamięci wewnętrznej oraz baterię o pojemności 2900 mAh. „Smaczki” tego modelu mają stanowić szybsze łącze WiFi oraz kamera 20MP z tyłu urządzenia. Według wycieków telefon ma umożliwiać wykonanie kilku ciekawych tricków dotyczących oprogramowania i samej kamery. Wśród nich znajduje się m.in. możliwość używania konfigurowalnych motywów, widget wyświetlający aplikacje w zależności od lokalizacji, nowy edytor zdjęć oraz możliwość udostępniania za pomocą trzech swipe’ów.

Newsy od pozostałych producentów

xperiaz4Swoją premierę na MWC ma mieć również najnowszy tablet od Sony – Xperia Z4 Tablet. W przypadku Sony także dzisiaj doszło do małego wycieku. Tablet ma posiadać wyświetlacz o rozdzielczości 2K, a także najnowszy ultra-szybki procesor oraz wyjątkowo wydajną baterię. Wraz z informacjami wyciekło również zdjęcie, które przedstawia bardzo cienkie urządzenie, przypominające młodszego brata, Xperia Z3 Tablet Compact.
Dzisiaj do sprzedaży trafia zaprezentowany podczas CES2015 zakrzywiony LG G Flex 2, o którym pisaliśmy już w styczniu.
Na tle powyższych urządzeń, warto napomknąć również o BlackBerry. Telefon zdecydowanie nie przykuje uwagi rzeszy użytkowników, jednak BlackBerry, które otarło się o całkowity upadek, powoli stabilizuje swoją pozycję na blackberryclassicrynku. Ich urządzenia są – i będą – adresowane do wąskiej grupy użytkowników, jednak najnowszy model może zyskać ich jeszcze większą sympatię. Mowa tutaj o BlackBerry Classic, który już teraz można nabyć w Polsce, konkretnie w sieci Play. Na plus wyróżniają go 3 nowe cechy: po pierwsze, na telefonie będzie można instalować aplikacje na Androida. Po drugie telefon wyróżnia bardzo niska cena – około 30 funtów lub też 50 dolarów (u operatora ceny są zdecydowanie niższe, jednak zapewne będą szybko maleć). Po trzecie – jak zawsze, BlackBerry posiada fizyczną klawiaturę QWERTY, która ciągle jest pożądana przed pewną grupę użytkowników. Ekran ma przekątną 3,5 cala, aparat rozdzielczość 8MP, pamięć RAM wynosi 2GB.
Pozostaje nam z niecierpliwością czekać na to, co przyniesie Mobile World Congress 2015, który rozpocznie się już w poniedziałek, 2 marca. Flagowce Samsunga i HTC mają zostać zaprezentowane już dzień wcześniej, na specjalnym evencie.
Źródło:
http://www.theverge.com/2015/2/25/8106373/samsung-galaxy-s6-spoof-concepts
http://www.theverge.com/2015/2/4/7976149/samsung-galaxy-s6-rumors-metal-curved-edge
http://www.lgnewsroom.com/newsroom/contents/65088
http://www.ubergizmo.com/2015/02/htc-one-m9-to-have-faster-wifi-20mp-rear-facing-camera-rumor/
http://www.engadget.com/2015/02/24/htc-one-m9-video-leak/
http://www.xperiablog.net/2015/02/24/sony-outs-xperia-z4-tablet-with-2k-screen/
http://www.businessinsider.com/blackberry-classic-launches-on-verizon-february-26-2015-2

Udostępnij
Zobacz także